5 porad dla kupujących narożniki z funkcją spania

naroznikPlanujesz zakupić narożnik z funkcją spania? Zanim zdecydujesz się na jego zamówienie, sprawdź 5 porad, które pomogą ci w doborze najlepszego modelu do swojego salonu!

Wybierz narożnik w odpowiednim rozmiarze

Narożniki wyposażone w funkcję spania są oferowane przez producentów w różnych rozmiarach. Warto zatem uwzględnić je podczas dokonywania zakupu.

Właściwy rozmiar ma kluczowe znaczenie, ponieważ to on będzie decydować o komforcie użytkowania mebla, ale również o tym, czy zmieści się on w danym miejscu. Gdy zatem salon jest niewielki, wtedy trzeba zawsze wcześniej zmierzyć przestrzeń, gdzie planuje się ustawić mebel. Jednocześnie trzeba pozostawić wolną przestrzeń pomiędzy nim a ścianami, kaloryferem, innymi meblami.

Zwróć uwagę na powierzchnię narożnika po rozłożeniu

Gdy narożnik ma służyć do snu, w takim przypadku duże znaczenie ma jego powierzchnia po rozłożeniu. Najczęściej wynosi ona od około 120 do 160 cm szerokości oraz około 190-200 cm długości.

Jeżeli zatem zależy nam na tym, aby komfortowo się wysypiać, powinniśmy sprawdzić, jak duża będzie powierzchnia przeznaczona do snu.

Wybierz narożnik łatwy w rozkładaniu i składaniu

Producenci oferujący narożniki z funkcją spania mogą zaprezentować je w różnych wariantach pod kątem systemu rozkładania. Spotyka się między innymi narożniki z wysuwanym elementem, narożniki z systemem podnoszonym na pneumatycznych podnośnikach, narożniki ze stelażem z materacem.

Najlepiej, aby narożnik był łatwy i szybki w rozkładaniu, a przy tym nie powodował zagrożenia, na przykład przytrzaśnięcia palców.

Warto też wybrać model, który jest wyposażony w pojemnik na pościel, by łatwo ją przechowywać.

Spójrz na cenę i nie przepłacaj

Osoby, które chciałyby zakupić narożniki z funkcją spania tanio, mogą obecnie znaleźć w sprzedaży wiele modeli, które są przystępne cenowo.

Aby wysypiać się wygodnie, nie trzeba wcale kupować bardzo drogiego narożnika. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że najtańsze modele także mogą nie zapewnić maksymalnego komfortu snu. Najlepiej więc porównywać ze sobą dostępne opcje, by znaleźć taki mebel, który połączy w sobie korzystną cenę i wysoką jakość.

Dobierz narożnik do wystroju salonu

Narożnik powinien być dopełnieniem salonu, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na jego styl. Obecnie bardzo często wybierane są narożniki nowoczesne, lecz także te tradycyjne mają swoich fanów.

Dzisiaj najczęściej kupowane są narożniki w prostym stylu, ale także narożniki glamour wykończone welurem czy też narożniki Chesterfield z efektownym pikowaniem.

Dodaj komentarz