Broda i wąsy zrobią z Ciebie mężczyznę!

Dzień dobry!

Dzisiejszy wpis kieruję tylko do mężczyzn i to tych prawdziwych. Po czym rozpoznać prawdziwego mężczyznę? Cóż, kryteriów pewnie jest wiele, niemniej obserwując dzisiejsze trendy, zauważyłam, że atrybutem prawdziwego mężczyzny jest… broda! Tak, ładny i wypielęgnowany zarost, bujna broda i wąsy mogą kojarzyć nam się z silnym mężczyzną. Ale wyhodowanie takiego zarostu to nie taka prosta sprawa. Co więc robić, by broda rosła szybko i była zadbana? Dziś podam Wam kilka wskazówek, Drodzy Panowie!

Broda i jej wzrost od pierwszego milimetra

Wielu mężczyzn stawia sobie twarde postanowienie, że od danego dnia już się nie golą, lecz będą zapuszczać brodę. Zanim jednak pojawi się jej zaczątek, musi minąć jakiś czas, zwykle około 4 tygodni. W tym czasie długość zarostu może nie być zbyt wygodna, niemniej trzeba ten okres przeczekać. Z pomocą mogą przyjść toniki i olejki, które minimalizują swędzenie, ale też odżywiają skórę twarzy i rosnące powoli włoski.

pielęgnacja brody
W pielęgnowaniu brody pomagają olejki i toniki do tego przeznaczone.

Kolejną ważną rzeczą dla wzrostu brody jest… sen. Tak. To czas, gdy organizm ludzki się regeneruje i właśnie wtedy też najszybciej rosną włosy! Dlatego każdy, kto chce mieć bujną brodę, powinien dobrze się wysypiać!
Czynnikiem powodującym wypadanie włosów, również tych tworzących brodę jest stres. Dobrze więc unikać go w okresie zapuszczania brody oraz zadbać o odpowiednią miarę odpoczynku i relaksu każdego dnia.
Na wygląd i wzrost zarostu ma ogromny wpływ dieta. Jeżeli chcemy, by broda i wąsy były bujne i silne, warto przejść na dietę bogatą w białko. Powinna zawierać jaja, produkty mleczne, a także ryby i fasolę. Ponadto warto pić więcej wody, wtedy organizm szybciej pozbywa się toksyn, które mogą osłabiać rosnący zarost.
Kiedy już pojawi się broda na Twojej twarzy, dbaj o nią poprzez rozczesywanie. Nie ma w tym nic głupiego czy wstydliwego – wręcz przeciwnie, to bardzo przyjemne, a do tego pomocne w pielęgnacji brody. Czesanie oczyszcza wąsy i brodę z zanieczyszczeń i drobinek skóry, a także wzmacnia meszki włosów. Warto mieć zawsze przy sobie mały grzebień lub szczotkę, by móc to robić regularnie.

czesanie brody
Czesanie brody jest bardzo przyjemne, a ponadto pomaga usunąć zanieczyszczenia i drobinki skóry z brody.

Pielęgnacja brody polega głównie na regularnym myciu jej zwykłym mydłem lub specjalnym przeznaczonym do zarostu, a także pielęgnowania go olejkami lub tonikiem.
Ostatnia rzecz to przycinanie. Błędem byłoby sądzenie, że zarost będzie bujny, gdy całkowicie zaniechamy przycinania. Włosy brody przycinane regularnie stają się mocniejsze, nie rozdwajają się. Poza tym przycinanie brody i wąsów pomaga nadać im właściwy kształt.

broda
Przycinanie wzmacnia włosy brody i niweluje ich rozdwajanie. Pozwala też nadawać jej odpowiedni kształ.

Wszystko to pozwoli Ci uzyskać idealny zarost, którego pozazdrości Ci niejeden facet!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz