Czym jest ulga na robotyzację? Zastosowanie, procedury, wysokość

 

przemysl

Dzięki odpowiednim ulgom przedsiębiorstwa mogą efektywniej się rozwijać. Dla tych firm, które chcą zainwestować w nowoczesne technologie, przeznaczona jest specjalna ulga na robotyzację. Co warto wiedzieć na jej temat? Sprawdź najważniejsze informacje!

Ulga robotyzacyjna – co to jest?

Aktualnie firmy mogą korzystać z szerokiej gamy ulg, za pomocą których można łatwiej rozwijać biznes. Jedną z nich jest ulga na robotyzację, czyli inaczej ulga robotyzacyjna.

Tego typu ulga przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w nowoczesne wyposażenie swojego zakładu pracy, a dokładnie w roboty przemysłowe.

Zastosowanie robotów może sprawić, że firma będzie działała efektywniej. Umożliwiają one prowadzenie wielu czynności automatycznie, dlatego nie wymagają one stałej obecności pracowników. W efekcie powodują, że prace przebiegają znacznie szybciej, efektywniej i taniej, a także są bezpieczniejsze.

Roboty przemysłowe znalazły zastosowanie w wielu branżach, między innymi w trakcie czynności przetwórczych, produkcyjnych, kontrolnych, podczas pakowania mienia czy jego magazynowania. Mogą być zatem indywidualnie dopasowane do konkretnego zapotrzebowania w danej firmie.

Kiedy można uzyskać ulgę na robotyzację?

Ulga robotyzacyjna jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od tego, jaka jest ich wielkość i branżą.

Za jej pomocą można odliczyć od podatku koszty kwalifikacyjne związane z zakupieniem robotów oraz innych maszyn i urządzeń potrzebnych do robotyzacji przedsiębiorstwa.

Warto wskazać, że ulga na robotyzację przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy kupują nowe wyposażenie do swojego zakładu pracy. Nie można zatem zastosować jej w przypadku wdrożenia sprzętu używanego.

Jaką wysokość ma ulga na robotyzację?

Ulga ta pozwala na dokonanie odliczenia od podstawy opodatkowania nawet do 50% konkretnych kosztów kwalifikowanych w ramach programu. Dzięki temu może ona zredukować koszty związane z inwestycjami w automatyzację działania firmy.

Jak ubiegać się o otrzymanie ulgi?

Uzyskanie ulgi na robotyzację jest możliwe przy spełnieniu odpowiednich wymogów i złożeniu wniosku. Aby uzyskać ją łatwiej, można również skorzystać z pomocy firm zajmujących się prowadzeniem inwestycji w ramach robotyzacji.

Firmy dostarczające roboty przemysłowe do klientów mogą zapewnić im kompleksowe wsparcie, które obejmuje przygotowanie projektu i jego wdrożenie, a także pomoc w uzyskaniu ulgi na poniesioną inwestycję, aby otrzymanie jej było wtedy jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Dodaj komentarz