Dokładne i szybkie wycinanie laserowe – kiedy i gdzie je zamówić?

wycinanie laserowe

Proces jak wycinanie prowadzony jest z użyciem różnych urządzeń i narzędzi. Przyjrzyjmy się bliżej wycinaniu laserowemu, które jest obecnie uznawane za jedno z najdokładniejszych i najszybszych. Na czym dokładnie polega wycinanie laserowe? Kiedy jest ono wskazane? Gdzie można z niego skorzystać?

Na czym polega technika wycinania laserowego?

Lasery są urządzeniami używanymi w różnych technikach obróbki materiałów. Wykorzystują one energię cieplną.

Również lasery wykorzystuje się w celu wycinania laserowego. Wtedy wiązka laserowa może bardzo dokładnie wycinać w materiale różne kształty i detale, aby nadać im określony wygląd.

Do wycinania laserowego wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń CNC, które są programowane komputerowo, dlatego też nie prowadzi się wtedy głowicy lasera ręcznie. Wszystkim zajmuje się komputer, dlatego metoda ta jest również bardzo bezpieczna, wygodna, szybka, efektywna. Konieczne jest jedynie przygotowanie odpowiedniego projektu do wycinania laserowego.

Jakie zastosowanie ma wycinanie laserowe?

Metoda wycinania laserowego ma zróżnicowane zastosowanie, ponieważ laser może być używany do obróbki wielu materiałów podatnych na ciepło.

Najczęściej wcinanie laserowe jest używane w celu prowadzenia obróbki materiałów jak:

  • metale, na przykład blachy metalowe, rury czy profile
  • karton, tektura i papier
  • tkaniny
  • tworzywa sztuczne
  • kompozyty
  • drewno i produkty drewnopochodne

Laser daje więc możliwość przycięcia wielu różnych typów produktów, które mogą dzięki niemu zyskać bardzo wysoką dokładność i jednocześnie atrakcyjny wygląd.

Zalety metody wycinania laserowego – kiedy warto je wybrać?

Laserowe wycinanie jest metodą, która zapewnia bardzo wiele korzyści, dlatego obecnie stosowana jest ona w celu obróbki wielu materiałów, jak wskazano wcześniej.

Do głównych zalet prowadzenia wycinania laserowego zaliczane są:

  • bardzo duża precyzja cięcia
  • szybkość prowadzenia prac
  • bezpieczeństwo obróbki
  • wykończenie krawędzi

Gdzie zamówić wycinanie laserowe?

Gdy chodzi o wycinanie laserowe Śląsk – https://izotechservice.pl/ciecie-laserem-fiber/ to jeden z tych regionów w kraju, gdzie obecnie działa wiele firm zajmujących się prowadzeniem wycinania z użyciem urządzeń laserowych.

Nie trzeba kupować urządzenia na własność, ponieważ możliwe jest zlecenie prac zewnętrznej firmie, która posiada odpowiednie doświadczenie i niezbędne zaplecze maszynowe do prowadzenia takich czynności. To duża oszczędność czasu oraz kosztów.

Adresy firm zajmujących się prowadzeniem usług obróbki z użyciem cięcia laserowego można łatwo wyszukać w internecie.

Dodaj komentarz