Domy mobilne – zamów u producenta z wykończeniem pod klucz!

domy mobilne od producenta

Szukasz pomysłu na dom, który będzie jednocześnie komfortowy, oszczędny, a przy tym tani? Pomyśl o zakupieniu domu mobilnego, który może być użytkowany także jako dom całoroczny!

Czym jest dom mobilny?

Termin „dom mobilny” odnosi się do domu, który wyposażony jest w stalowe podwozie z kołami oraz dyszlem i zaczepem kulowym, dzięki czemu może być transportowany w różne miejsca. Najczęściej domy mobilne producent – https://holiday-homes.pl/ wykonuje na bazie gotowych kontenerów lub też tworzy je od zera z wykorzystaniem własnych konstrukcji, na przykład szkieletu drewnianego. Zazwyczaj domy te mają od 28 m2 do 48 m2, ale mogą być również zestawiane ze sobą, także tworząc domy piętrowe, co pozwala na stworzenie większej powierzchni. Domy tego typu wyposażone są w niezbędne instalacje, w tym w instalację elektryczną i oświetleniową, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną i grzewczą w wariancie całorocznym.

Domy mobilne – całoroczne i letniskowe

Producenci domów mobilnych oferują je w dwóch głównych wariantach – jako domki całoroczne oraz domki letniskowe. Domki całoroczne są wyposażone w izolację, dzięki czemu mogą być one zamieszkiwane przez cały rok, także w ciągu miesięcy zimowych. Ogrzewane są one głównie z użyciem grzejników lub mat elektrycznych. Dzięki temu mogą one stanowić świetną alternatywę dla domów tradycyjnych. Z kolei domy letniskowe nie mają dodatkowej termoizolacji, dlatego można korzystać z nich w trakcie cieplejszych miesięcy.

Jak wyposażone są domy mobilne?

Domy mobilne są wyposażone we wszystkie niezbędne pomieszczenia oraz udogodnienia. Najczęściej mają one salon łączony z aneksem kuchennym i jadalnianym, a także jedną lub dwie sypialnie oraz łazienkę. Także wybrane modele mogą mieć garderobę lub pomieszczenie gospodarcze. Często również wykonuje się przy nich tarasy, dzięki czemu pozwalają one na wygodny wypoczynek. Oczywiście, jak wspomnieliśmy wcześniej, domy mobilne są również wyposażone w niezbędne instalacje, dzięki czemu można mieszkać w nich tak komfortowo, jak w zwykłych domach.

Domy mobilne – jak zamówić?

W Polsce działa obecnie wielu producentów domów mobilnych, którzy mogą również wykonać je indywidualnie na zamówienie klienta pod kątem wyposażenia wewnętrznego i wykończenia. Domki te mogą być kupowane pod klucz, dlatego można wtedy wybrać konkretne materiały wykończeniowe, aby budynek był w pełni dopasowany do konkretnych oczekiwań i gustów. Dokładne warianty dostępnych domów mobilnych wraz z wariantami wykończenia można sprawdzić bezpośrednio na stronach internetowych producentów.

Dodaj komentarz