Jak dobrać drzwi zewnętrzne?

Cześć Kochani!

Przyznacie, że budowa własnego domu czy generalny remont mieszkania to spore wyzwanie, ale i ogromna frajda. W końcu możemy wszystko urządzić tak, jak chcemy. Ale zanim zaczniemy to robić, potrzebny nam jest plan i pewna wiedza, nawet odnośnie drobiazgów. Jednym z takich „drobiazgów” są drzwi zewnętrzne – rzecz absolutnie niezbędna w każdym domu czy mieszkaniu. Jakie istnieją rodzaje tych drzwi? Czym się kierować przy ich wyborze?

Drzwi zewnętrzne – rodzaje

Oczywiście drzwi wejściowe różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczamy drzwi drewniane, stalowe, z tworzywa PCV czy też włókna szklanego. Najczęściej spotykanymi są oczywiście drzwi drewniane i na nich się troszkę bardziej skupimy.

Aby drzwi drewniane spełniły się jako drzwi zewnętrzne, muszą być wykonane ze specjalnego rodzaju drewna o dobrych właściwościach. Najczęściej jest to drewno pochodzące z drzew liściastych, takich jak mahoń, dąb, lub drzew iglastych, na przykład świerku, cedru oraz drzew egzotycznych, na przykład teku. Drewno jako surowiec techniczny ma mnóstwo zalet, jest przede wszystkim bardzo wytrzymałe, mają dobrą izolację termiczną, a także niewielką rozszerzalność ciepła. Jego jedyną wadą może być wrażliwość na wilgoć, ale by temu zapobiec, takie drewniane drzwi zewnętrzne są specjalnie impregnowane, by mogły z powodzeniem wytrzymać rozmaite warunki atmosferyczne.

Jak dobrać drzwi zewnętrzne?

Jeśli chodzi o walory estetyczne, oczywiście drzwi zewnętrzne muszą pasować kolorystycznie i stylistycznie do całego domu lub budynku, w którym się znajdują. Muszą również być szczelne, mieć dobrą izolację, aby nie uciekało przez nie ciepło z mieszkania. Szczelność okien i drzwi w domu to jeden ze sposobów na oszczędzanie energii.

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz