Grecja 2022 – co warto zobaczyć zwiedzając Zakynthos?

wakacjeJedną z najpopularniejszych greckich wysp wybieranych na wakacyjny odpoczynek jest Zakynthos. Jest to malownicze miejsce, które wyróżnia się przede wszystkim bujną roślinnością oraz liczną fauną. Znajdują się tutaj także jedne z najpiękniejszych plaż na całym świecie. Co warto więc tutaj jeszcze zobaczyć? Podpowiadamy.

Plaża Nawajo (Zatoka Wraku)

Jeśli na wakacje w Grecji zaplanowaliśmy zaledwie kilka dni to jedną z najważniejszych atrakcji, które trzeba koniecznie zobaczyć, jest niezwykła plaża. Nazywana jest także Zatoką Wraku. Miejsce to słynie zwłaszcza z niezwykłych widoków. Niewielka plaża otoczona jest przez bardzo wysokie klify, a pośrodku znajduje się ciepły piasek na którym odpoczywają wczasowicze. Znajduje się tutaj osiadły na mieliźnie i lekko rdzewiejący statek przemytników, który stanowi nie lada atrakcję dla wszystkich odwiedzających to miejsce. Osoby aktywnie spędzające czas znajdą tutaj także możliwość korzystania z licznych aktywności wodnych. Między innymi windsurfing, kajaki, żeglarstwo, nurkowanie. Osoby szukające ekstremalnych wyzwań mogą skorzystać także ze wspinaczki po stromych klifach.

Kościół Panagia Anafonitria

Spędzając wakacje nieopodal wioski Volimes warto wybrać się na zwiedzanie niezwykłego kościoła Panagia Anafonitria. W okolicy tego miejsca zachowało się wiele unikatowych zabytków z dawnej epoki, które warto koniecznie zobaczyć. Część niestety nie przetrwała ze względu na zniszczenia po trzęsieniach ziemi. Mimo to większość ciekawych miejsc, wraz z niezwykłym kościołem, została odrestaurowana i jest dostępna dla turystów. Jednym z najbardziej cennych zabytków w tym miejscu jest bazylika zdobiona niezwykłymi freskami. Pochodzi z XV wieku i zachowała się w idealnym stanie po dziś dzień. Planując aktywne wakacje w Zakynthos wraz ze zwiedzaniem, nie sposób pominąć to miejsce.

Zobacz także: https://enjey.pl/wakacje-w-egipcie-2022-3-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

Plaża Xigia

Na wschodnim wybrzeżu wyspy znajduje się sławna plaża Xigia, gdzie w wodzie wydobywa się siarka. Mimo tego, że jej powierzchnia składa się głównie ze żwirku to nie sposób docenić walorów zdrowotnych tego miejsca. Kąpiel w tej wodzie pomaga leczyć różne choroby skóry, a także może wpłynąć na poprawę kondycji włosów i paznokci. Warto jednak przygotować się na nietypowy zapach siarki oraz nieco chłodniejszą temperaturę wody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić tutaj zaledwie kilka godzin, aby następnie udać się w cieplejsze i przyjemniejsze miejsce, jakim jest znajdująca się obok piaszczysta plaża. Wyjazd wakacyjny dobrze jest zaplanować ze znanym biurem podróży, na przykład z https://www.traveligo.pl/.

One thought on “Grecja 2022 – co warto zobaczyć zwiedzając Zakynthos?

Dodaj komentarz