Industrialne płytki łazienkowe – co wybrać do łazienki w tylu loft?

Industrialne płytki łazienkowe – co wybrać do łazienki w tylu loft?

Łazienki w stylu loft projektowane są tak, aby nadać im przemysłowy wymiar. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wtedy wybór odpowiednich płytek łazienkowych. Jakie z nich warto wybrać? Poznaj nasze propozycje!

Płytki łazienkowe imitujące drewno

Najczęściej do łazienek w stylu loftowym wybierane są płytki ceramiczne wyglądające jak drewno naturalne. Takie płytki nie tylko są bardzo eleganckie, ale też wygodne, ponieważ pozwalają cieszyć się pięknem drewna bez jego mankamentów.

W aranżacjach typu loft można wykorzystać płytki drewniane na wiele sposobów, na przykład połączyć je z płytkami o kolorze białym, płytkami imitującymi beton czy też z płytkami wyglądającymi jak kamień.

Najczęściej płytki imitujące drewno montowane są wtedy na podłodze albo na części ściany, na przykład pod prysznicem, przy wannie albo przy zabudowie spłuczki toaletowej.

Płytki imitujące beton

Świetnym wyborem do łazienek w industrialnym stylu będą także płytki prezentujące się jak beton. Takie płytki można kupić również w dużych formatach, dlatego przypominają one wtedy prawdziwe płyty betonowe.

Gdy poszukiwane są imitujące beton płytki łazienkowe Kraków cermar2.pl ma salony, gdzie można kupić je w wielu ciekawych wariantach.

Płytki wyglądające jak kamień naturalny

Industrialny wygląd przestrzeni można uzyskać też za pomocą płytek ceramicznych, które mają wygląd kamienia naturalnego.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele, które mają kolory jaśniejsze – beżowe albo szare. Takie płytki można też połączyć z innymi motywami, na przykład z drewnem, które również świetnie się wtedy prezentuje.

Atutem płytek imitujących kamień naturalny jest ich przystępna cena. Zapłacimy za nie znacznie mniej niż za płytki wykonane z kamienia jak granit, marmur czy piaskowiec.

Płytki cegiełki – w kolorze białym i ceglastym

Aranżacje loft można też uzyskać wtedy, gdy w łazience zastosuje się płytki wyglądające jak cegiełki.

W sklepach czekają zarówno popularne modele w kolorze białym, jak i te, które wygalają jak naturalna cegła. Świetnie wyglądają wtedy, gdy zamontowane są w części łazienki, na przykład nad umywalkami.

Płytki z geometrycznymi wzorami

Przy aranżacji loftowej łazienki warto też sprawdzić dostępne w sprzedaży płytki z geometrycznymi wzorami, które również mogą świetnie prezentować się w takich aranżacjach.

Strzałem w dziesiątkę mogą być płytki, które mają monochromatyczne kolory – biały, czarny i szary. Można stworzyć z nich efektowną mozaikę na podłodze albo na wybranych elementach ścian w łazience, by prezentowała się olśniewająco.

Dodaj komentarz