Jak działają zbiorniki bezodpływowe?

zbiornik bezodplywowy

Tak zwane zbiorniki bezodpływowe to niezwykle ważna przestrzeń, która musi znaleźć się w pobliżu każdego domu bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jest to bowiem po prostu szambo, czyli zbiornik, w którym zbierają się tworzone w domu nieczystości płynne po to, by regularnie je wywozić. Jak dokładnie działają zbiorniki bezodpływowe?

Gdzie można zamówić zbiorniki bezodpływowe?

Chcąc zamówić zbiorniki bezodpływowe możliwości mamy całkiem sporo. Mowa tu między innymi o materiale. Dostępne są bowiem zbiorniki w postaci betonowych prefabrykatów. Coraz częściej korzysta się także ze zbiorników plastikowych, które są oczywiście znacznie lżejsze, ale też tańsze. Wybór powinien zależeć od tego, ile generujemy nieczystości. Jeśli dużo, to lepiej postawić na szambo betonowe.

Zamiast na zbiorniki bezodpływowe możemy też postawić na przydomowe oczyszczalnie drenażowe, w których wszystkie nieczystości płynne zostaną odpowiednio oczyszczone i w ten sposób będą mogły na przykład zasilić grunt bez ryzyka zanieczyszczenia go. Jedyne o czym trzeba pamiętać to odpowiednia obsługa takich oczyszczalni.

W jaki sposób działają zbiorniki bezodpływowe?

Działanie zbiorników bezodpływowych jest niesamowicie proste. Wpierw należy zakopać je w ziemi w odpowiednim do tego miejscu, a następnie połączyć z domową instalacją hydrauliczną, która będzie doprowadzać wszystkie nieczystości płynne do zbiornika. Oprócz tego trzeba wykonać odpowietrzenie takiego zbiornika dla bezpieczeństwa osób pracujących przy opróżnianiu szamba. Na zbiorniku montuje się także właz rewizyjny, a także służący do opróżniania zbiornika.

Dodatkowo zbiorniki bezodpływowe mogą być wyposażone w na przykład system mówiący o poziomie ich napełnienia. Gdy ten przekroczy pewien poziom otrzymamy sygnał, który będzie oznaczać, że pora na opróżnienie szamba. Wtedy zamawiamy firmę asenizacyjną, która posiada odpowiedni sprzęt, czyli pojazd do wypompowania szamba, a następnie przewiezienia go i możemy dalej cieszyć sie dostępem do kanalizacji.

Dodaj komentarz