Kierowco, odetchnij świeżym powietrzem!

Witajcie Moi Drodzy!

Już niedługo rozpocznie się jesień, a razem z nią pojawi się pogorszenie warunków na drodze z powodu wiatru, deszczów i szybkiego ściemniania się. Takie zmieniające się warunki pogodowe niestety nie wpływają dobrze na kierowców i jakość jazdy. O ile podstawą jest posiadanie sprawnych hamulców czy zimowych opon, o tyle niewielu myśli o tym, jak oczyścić powietrze, którym oddychamy w trakcie jazdy. Bez odpowiedniej filtracji do naszego samochodu trafi masę pyłu, drobnoustrojów i przykrych zapachów. Dlatego warto zakupić filtr przeciwpyłkowy.

Filtr przeciwpyłkowy – właściwości produktu

Filtry przeciwpyłkowe produkowane są przez różnych producentów, zatem ich właściwości może się nieco od siebie różnić. Warto jednak jeszcze przed zakupem mieć wśród nich rozeznanie, by wybrać taki filtr przeciwpyłkowy, który spełni nasze oczekiwania.

filtr
Filtr przeciwpyłkowy kabinowy – wymiana

Zatem dobry filtr przeciwpyłkowy powstanie z najlepszych i najtrwalszych materiałów, a także będzie posiadał bardzo wydajną przegrodę filtracyjną. Dzięki temu szkodliwe substancje mogące dostać się do wnętrza auta w trakcie jazdy są praktycznie w 100% wyeliminowane. Ponadto filtry te powinny mieć małe spadki ciśnienia, gdyż to sprzyja stałemu przepływowi powietrza. Niezwykle ważna jest też bezawaryjna praca filtra nawet w ciężkich warunkach, gdy na dworze panuje bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura lub w powietrzu znajduje się wyjątkowo dużo zanieczyszczeń. Wtedy też urządzenie nie ulega deformacji pod wpływem temperatury, niezależnie od warunków nie pozwoli przedostać się pyłowi do wnętrza samochodu, a jego poszczególne elementy będą dłużej czyste. Wielu kierowców montuje filtr przeciwpyłkowy samodzielnie, więc powinien on też być łatwy w montażu.

filtr przeciwypłkowy
Filtr przeciwpyłkowy sprawi, że nawet w trudnych warunkach będziesz mógł oddychać świeżym powietrzem w swoim samochodzie.

Więcej na temat filtrów przeciwpyłkowych i ich zalet znajdziecie TUTAJ.

A co Wy sądzicie o tym dodatku do samochodów? Jest przydatny czy to zbędny wydatek? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz