Materac z pianką – czy warto?

Zdrowy sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Gdy notorycznie się nie wysypiamy, znacząco pogarsza się nasza koncentracja i skupienie, ponadto obniżeniu ulega nasza odporność, spowalnia metabolizm, a co za tym idzie, bardziej jesteśmy narażeni na nadwagę, choroby cywilizacyjne czy też spowodowanie wypadku samochodowego. Jakość naszego snu ma więc ogromny wpływ na nasze życie. Jak o nią zadbać? Wpływ na to ma między innymi rodzaj materaca, na jakim śpimy. Niestety, trzeba przyznać, że aż 40% naszego społeczeństwa ma chroniczne problemy ze snem, i w przeważającej części są one spowodowane właśnie spaniem na źle dobranym materacu. Jak temu zaradzić? Na jaki materac się zdecydować?

Materac do spania, a jakość snu

Źle dobrany lub zużyty materac to najczęstsza przyczyna problemów ze spaniem w nocy. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac może skutkować bólem i sztywnością karku, bólem mięśni oraz kręgosłupa. Z kolei materac zużyty traci swoje właściwości dostosowywania się do nacisku naszego ciała, w efekcie czego nie podpiera w dobry sposób naszego ciała podczas snu. Wszystko to może wywoływać trudności z zaśnięciem, przebudzanie się czy też poranne bóle pleców. Warto więc zadbać o odpowiedni materac do spania i regularnie go wymieniać. Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów materaców, które różnią się od siebie rodzajem wypełnienia i oczywiście ceną. Szukając odpowiedniego modelu, miejmy na uwadze, że dobry materac musi kosztować nieco więcej. W zamian natomiast otrzymujemy pełen komfort i relaks podczas nocnego odpoczynku.

materac z pianką na łóżku w sypialni

Materac z pianką memory – co go wyróżnia?

Jednym z dostępnych na rynku modeli materacy jest materac piankowy z funkcją memory, czyli zapamiętywania nacisku naszego ciała oraz jego kształtu. Materiał wykorzystywany do produkcji tych materacy stosowano przy produkcji poduszek ortopedycznych. Odznacza się wysoką elastycznością, trwałością, ale także doskonałym dopasowaniem do kształtu ciała. Dzięki temu materac ma różne strefy twardości, które zapewniają maksymalny komfort podczas snu. Oprócz tego pianka memory cechuje się przewiewną strukturą, dzięki czemu nie rozwinie się w niej wilgoć, nie musimy się też martwić o pojawienie alergenów, roztoczy czy pleśni. To zatem odpowiedni materac także dla dzieci i alergików.

materac z pianką w urządzonej sypialni

Materac z pianką – dla kogo odpowiedni?

Materace z pianki memory są szczególnie polecane parom małżeńskim. Gdy na jednym dużym materacu śpią dwie osoby o różnej wadze, bardzo istotne jest, by materac dopasował się do ciężarów ich ciała, jednocześnie nie zapadając się po środku – jak to bywa na przykład w wypadku materacy sprężynowych. Poza tym materac z pianką memory dobrze amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu dwie osoby śpiące na jednym materacu nie odczuwają ruchów ciała osoby śpiącej obok.  Ten rodzaj materaca nadaje się także do łóżek dziecięcych, gdyż zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała, a zwłaszcza dla kręgosłupa, co w przypadku niemowląt i dzieci ma duże znaczenie w ich prawidłowym rozwoju.

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach materacy piankowych, zobacz także: https://sekrety-zdrowia.org/sekret-wypoczynku-materac-memory/

Dodaj komentarz