Jak odnowić używane felgi samochodowe?

Lśniące, eleganckie felgi dodadzą uroku i klasy każdemu samochodowi. Niestety, również one z czasem ulegają zużyciu, tracąc swój atrakcyjny charakter. Wymiana felg na nowe to spory wydatek, na który nie każdy kierowca może sobie pozwolić. Ich renowacja wydaje się więc dobrą alternatywą. Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących tego typu usługi, nie każda jednak wykonuje to w sposób zadowalający. Jak więc powinna wyglądać renowacja felg samochodowych?

Felgi samochodowe – znów jak nowe!

Do renowacji nadają się każde felgi z tak zwanymi defektami kosmetycznymi. Chodzi o zarysowania czy wgniecenia w lakierze, odpryski i otarcia, a także drobne wyszczerbienia na krawędziach.

felgi
Odnowienie felg to idealny sposób na poprawę ich wyglądu za niewielkie pieniądze.

Oczywiście felgi bardziej zniszczone, z dużymi deformacjami i pęknięciami, również da się naprawić i przywrócić im pierwotny wygląd, niemniej nie będą one tak wytrzymałe, jak na początku. Dlatego w takiej sytuacji lepiej wymienić je na nowe, by nie narażać się na jakieś niebezpieczeństwa na drodze. Uszkodzone i zużyte felgi to już nie tylko kwestia wyglądu – to kwestia bezpiecznej jazdy.

Na co zwrócić uwagę, szukając warsztatu do renowacji felg?

Jeśli chodzi o koszt odnowienia felg, zakres cenowy jest dość szeroki i zależy głównie od rozmiaru koła oraz zakresu wykonywanych prac. Zatem taki zabieg może kosztować od 50 do nawet 500 złotych. Na co zwrócić uwagę, wybierając warsztat wykonujący tego typu usługi? Przede wszystkim dokładnie wypytajmy, jakie prace będą wykonywane, co wchodzi w całkowite koszty oraz jak długo będziemy czekać. Jeżeli w odpowiedzi usłyszymy, że renowacja odbędzie się od ręki, powinniśmy udać się w inne miejsce. Dlaczego? Nawet jeśli zależy nam na czasie, musimy mieć świadomość, że solidne wykonanie renowacji felg po prostu musi potrwać znacznie dłużej. W przeciwnym razie mamy do czynienia po prostu z fuszerką.

felgi
Felgi odnowione we właściwy sposób powinny prezentować się jak nowe.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy dany warsztat wykonuje we właściwy sposób zabieg odnawiania felg samochodowych, warto obejrzeć ich poprzednie prace – zdjęcia powiedzą nam w zasadzie wszystko. Jeżeli w oczy rzucą nam się zamalowane ślady po wcześniejszych odpryskach lub duże nierówności na lakierze, oznacza to, że felga nie została odnowiona w sposób prawidłowy. Tak naprawdę solidnie i starannie odnowione felgi wyglądem nie powinny różnić się od fabrycznie nowych.

Dodaj komentarz