Oprogramowanie Windows 8 opinie

Moi Drodzy!

Dzisiaj chciałam poruszyć sprawę, na której średnio się znam… Chodzi mi konkretnie o Windows 8 – najnowsze oprogramowanie od Microsoftu. Generalnie zwykle staram się być na bieżąco z tymi kwestiami, niemniej tutaj jeszcze nie udało mi się wyrobić własnej opinii. Dlatego w temacie „Windows 8 opinie” poprosiłam o komentarz moją drugą połówkę, która zna ten program na wylot. 😀 Sądzę, że jego szeroka odpowiedź Was zadowoli. A gdyby nie, to proponuję zajrzeć TUTAJ.

A oto i jego opinia:

„Windows 8 ukazał się jako pierwszy wytwór Microsoftu w wersji na komputery PC jak i na urządzenia mobilne typu smartphone, tablet. W wersji PC jest to system innowacyjny, znakiem rozpoznawczym jest system Metro UI, po raz pierwszy zastosowany w komputerach osobistych, jest on dość intuicyjny, wraz z nim dostajemy dostęp do Sklepu Aplikacji napisanych specjalnie pod ten interfejs. System oczywiście nadal obsługuje znany ze starszych wersji interfejs okienkowy. Zdecydowanie poprawiono zgodność systemu z urządzeniami, większość sterowników jest zaimplementowana w standardzie. Proces instalacji systemu jest bardzo przyjazny dla użytkownika, w pełni prowadzony jest w trybie GUI (Graficzny interfejs użytkownika). Poprawiono szybkość przesyłu danych. W użytku osobistym uważam ten system za lepszy od poprzedniego dla użytkowników podstawowych. Aczkolwiek na początku problemy może sprawiać nowy interfejs (najlepiej spisuje się na urządzeniach z ekranem dotykowym). W przypadku programistów irytującym problemem może się okazać zablokowanie portów przez system. Ogólna ocena jako następcy legendarnej już „siódemki” bardzo dobra, zaskakuje że Microsoft odszedł od tradycji tworzenia co drugiego systemu operacyjnego nadającego się do użytku.”

Myślę, że jest to dość wyczerpująca opinia o Windows 8 i niejednemu z Was pomoże w użytkowaniu tego oprogramowania. Chcąc porównać je z innymi, warto zajrzeć na podaną wyżej stronę lub wyszukać w sieci hasło Windows 8 opinie. Na pewno takie zestawienie różnych opinii da nam szerszy obraz na sprawę.

Pozdrawiam!,
P.

Dodaj komentarz