Oszczędzaj na ogrzewaniu – wymień okna na nowe!

wymiana okien

W Twoim domu zamontowane są nadal starsze okna drewniane używane przed laty? A może są to niezbyt szczelne okna plastikowe? Pomyśl o zmianach – dzięki nim możesz nie tylko nadać swojemu domu atrakcyjny wygląd, wyeliminować przeciągi, ale również zaoszczędzić na ogrzewaniu!

Kiedy wymienić okna na nowe?

Okna są jednym z ważnych elementów każdego budynku. Ich głównym celem jest wpuszczanie do jego wnętrza naturalnego światła, a także pozwalają one na wietrzenie pomieszczeń.

Warto również pamiętać o tym, że okna spełniają bardzo ważną funkcję w termoizolacji budynku. Gdy nie będą one wystarczająco ciepłe, mogą doprowadzić do nadmiernego wyziębiania się budynku, a przez to sprawić, że będzie on drogi w ogrzewaniu.

Najczęściej wymiana okien wskazana jest w sytuacji, gdy nie spełniają one już swojej funkcji, czyli są nieszczelne oraz powodują nadmierne wyziębianie się wnętrza domu. Gdy zatem okna zostały zakupione dość dawno, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie sprzyjają one odpowiedniej szczelności domu i mogą podwyższać wydatki na ogrzewanie.

Wymiana okien na nowe sprawi, że dom będzie cieplejszy, dzięki czemu jego ogrzewanie nie będzie pociągało za sobą aż tak wysokich wydatków. Dzisiaj, gdy ceny energii są bardzo wysokie, jest to przyszłościowy wybór.

Rodzaje okien – co warto wybrać?

Obecnie okna można podzielić na różne kategorie, g łownie pod względem materiałów, z których są one wyprodukowane. Wyróżnia się zatem:

Okna plastikowe – PCV

Nadal najczęściej kupowane okna, które wyróżniają się niskimi cenami i dobrą szczelnością. Można obecnie kupić je również w wielu wariantach wzorniczych, na przykład z wykończeniem przypominającym drewno czy w modnym kolorze szarym.

Okna drewniane

Tego typu okna wyróżniają się dość wysokimi cenami, ale są również bardzo efektowne i ciepłe. Do ich wykonania używane są różne gatunki drewna, które jest odpowiednio chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Okna aluminiowe

Obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród kupujących stolarkę okienną cieszą się okna aluminiowe. Tym, co je wyróżnia, jest w szczególności bardzo wysoka odporność na nacisk, dlatego mogą być one również używane do dużych przeszkleń, na przykład na okna tarasowe.

Okna drewniano-aluminiowe

Tego typu okna wykonane są z drewna, natomiast z zewnątrz wykończone są one za pomocą aluminiowej ramki. Zastosowanie takiej ramki powoduje, że są one znacznie trwalsze od okien wyprodukowanych tylko z drewna.

Nowoczesne okna Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/oferta/okna/ – zamów nową stolarkę okienną w sprawdzonej firmie!

Dodaj komentarz