Prostowanie felg – kiedy potrzebne?

Każdy kierowca posiadający samochód już od paru lat dobrze wie, jak ważne są okresowe przeglądy i naprawy. Szczególnie na naszych polskich drogach trudno oczekiwać, że po kilku latach jazdy nasz samochód będzie w takim samym stanie, w jakim go kupiliśmy. Na wyjątkowe zagrożenia narażone są felgi, które mogą szybko ulec skrzywieniu, co ma wpływ na jakość i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego prostowanie felg to jedna z usług świadczona przez zakłady wulkanizacyjne. Na czym to polega? I dlaczego jest istotne? Sprawdźmy!

Prostowanie felg – o co właściwie chodzi?

Prostowanie felg to usługa świadczona przy ich niewielkim skrzywieniu w celu nadaniu kołom odpowiedniego poziomu. Taka naprawa może obejmować skrzywienie rantów, regenerację rantów, skrzywienie felg uniemożliwiające odpowiednie wyważenie, pęknięcia felg, usuwanie rdzy z felg stalowych czy też likwidacja uszkodzeń lakieru i malowanie felg.

prostowanie felg
Wykrzywiona felga wymaga natychmiastowej naprawy.

Ale co właściwie powoduje, że felgi ulegają wykrzywieniu? Przede wszystkim jazda po wszelkich nierównościach i wybojach, których niestety na naszych polskich drogach nie brakuje, ale również parkowanie na wysokich krawężnikach, w wyniku czego uszkodzeniu ulega rant, uszkodzenie już w trakcie nieumiejętnego montażu felg czy po prostu czas sprawiający, że felgi ulegają wyeksploatowaniu. Jeśli zależy nam na bezszkodowej jeździe, warto od razu udać się na prostowanie felg, gdy tylko zauważymy problem. No właśnie, ale po czym go rozpoznać?

Jak rozpoznać wykrzywione felgi?

Takim najbardziej charakterystycznym objawem wykrzywionych felg są mocno wyczuwalne wibracje na kierownicy w czasie jazdy. Ponadto odczuwalny jest ogólny dyskomfort, nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Konsekwencją jeżdżenia na krzywych felgach może być szybsze zużycie opony zamontowanej na krzywej feldze, a także uszkodzenie zawieszenia samochodu.

prostowanie felg
Prostowanie felg to usługa, którą wykonamy w każdym zakładzie wulkanizacyjnym.

Co więc zrobić, jeżeli zauważymy, że nasz samochód „cierpi” na omawianą „przypadłość”? Najlepiej jak najszybciej umówić się na prostowanie felg. Ale gdzie znaleźć odpowiednie miejsce, w którym wykonają nam tę usługę niedrogo i profesjonalnie? Z pomocą przychodzi portal Audiobooking.com. To baza usług motoryzacyjnych dostępnych w miejscu, w którym akurat się znajdujemy. Warto z niej skorzystać!

Dodaj komentarz