Rower miejski – idealny na letnie przejażdżki

Lato w mieście to dla wielu osób prawdziwa męczarnia. Upał nasilony przez wszechobecne betony, korki na ulicach, nieprzyjemny zapach spalin… Czy można sobie jakoś uprzyjemnić dojazd do pracy w te letnie, gorące dni? Coraz więcej osób przesiada się z samochodu czy komunikacji miejskiej na rower. Prawdziwą furorę robi dzisiaj rower miejski, stworzony właśnie do takich przejazdów. Czym się charakteryzuje? I jaki model wybrać?

Rower miejski – lekki, stabilny, wygodny

Rower miejski szczególnie urzeka kobiecą część odbiorców, gdyż prezentuje się bardzo ładnie, a przy tym umożliwia swobodne przejazdy w sukienkach i spódnicach. Odpowiednio obniżona rama oraz łańcuch zakryty specjalną osłoną, sprawiają, że wsiadanie i zsiadanie z roweru nie powoduje podwinięcia sukienki czy spódnicy zbyt wysoko, a w trakcie jazdy materiał nie zostaje wciągnięty przez łańcuch. Rowery miejskie posiadają także odpowiednio wyprofilowaną kierownicę, co umożliwia przyjęcie prostej postawy podczas jazdy. Dzięki temu nawet na długim odcinku nie odczuwamy nieprzyjemnych dolegliwości w postaci bólu pleców czy sztywności karku. rower miejskiNiektóre modele są wyposażone w uroczy, wiklinowy koszyk, w którym możemy przewozić torbę, zakupy czy nawet zwierzaka. To świetna alternatywa dla bagażnika, na którym przewożenie czegokolwiek bywa skomplikowane. Wybierając rower miejski, zwróćmy też uwagę, z jakiego materiału go wykonano. Rowery aluminiowe, choć nieco droższe, są o wiele lżejsze, co może być bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku bez windy i codziennie wnosimy rower do mieszkania. Jeżeli jednak zależy nam na niższej cenie, zdecydujmy się na rower z ramą stalową.

Najpiękniejsze modele rowerów miejskich

Oczywiście wybierając rower miejski, najlepiej jest dokładnie zapoznać się z jego parametrami. Nikt przecież nie kupuje takiego sprzętu jedynie ze względu na atrakcyjny wygląd czy praktyczne dodatki. Oto kilka propozycji rowerów miejskich godnych uwagi w dość przystępnych cenach:

rower miejski
Storm Amsterdam
rower miejski
Electra Loft 7D
rower miejski
Cossack Beiga
rower miejski
Goetze

 

 

Dodaj komentarz