Samochód rodzinny – jaki powinien być?

Hejka!

Chociaż wakacje powoli się kończą, nie oznacza to, że do następnego lata całkowicie zrezygnujemy z rodzinnych wyjazdów, chociażby na weekend za miasto. Zanim przyjdą dni zimne i nieprzyjemne, czeka nas jeszcze (miejmy nadzieję!) polska złota jesień, więc wspólne wypady będą jak najbardziej wskazane po tygodniu ciężkiej pracy. Ale tu rodzin się pytanie: czy mój samochód jest przystosowany do wożenia rodziny?

Idealny samochód rodzinny

Być może wielu z nas nie widzi takiej różnicy, ale jednak prawdą jest, że samochód osobowy, w którym ma jeździć cała rodzina, łącznie z dziećmi, musi być do tego przystosowany. Samochód rodzinny różni się od samochodu sportowego czy terenowego i to nie tylko rodzajem opon czy wyglądem zewnętrznym. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Samochód dla rodziny musi być bezpieczny. Co to oznacza? W praktyce na pewno będzie to oznaczało zastosowanie wielu systemów, które służą zmniejszeniu ryzyka wystąpienia kolizji czy wypadku. Jakie to systemy? Dzielimy je na systemy bezpieczeństwa czynnego, czyli takie, które mają najbardziej możliwie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolizji, oraz systemy bezpieczeństwa biernego, a więc wszystkie dodatkowe usprawnienia, które chronią kierowcę i pasażerów, gdy już dojdzie do wypadku lub stłuczki. Do pierwszej grupy zaliczymy układy wspomagające kierownicę podczas hamowania, a także ruszania i jazdy samochodem, czujniki parkowania z kamerą cofania czy też system automatycznego hamowania. Z kolei do drugiej grupy zaliczymy pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, regulowane zagłówki, bezpieczny układ paliwowy, brak ostrych krawędzi w pojeździe i wiele, wiele innych.

Planując wyjazd z rodziną, zastanów się czy Twój samochód rodzinny faktycznie nadaje się do wożenia całej rodziny bez cienia obaw.

Dodaj komentarz