Świętuj 100 lat ochrony Puszczy Białowieskiej w Galerii Bronowice

wydarzenieOd poniedziałku, 31 stycznia, w Galerii Bronowice czynne jest stanowisko Greenpeace. Wszystko to w związku z jubileuszem 100-lecia wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej. Do 5 lutego będzie można tu dowiedzieć się, w jaki sposób chronić dzikie pszczoły, lasy naturalne, a nawet… jak ocalić Arktykę.

Ponadto wszyscy miłośnicy przyrody będą mogli zrobić zdjęcie w wyjątkowej scenerii i opublikować je w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy. Punkt odwiedzić można w godz. 10.00-19.00.

29 grudnia minęło 100 lat od wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej, ostatniego lasu nizinnego o charakterze pierwotnym na naszym kontynencie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu 31 stycznia na terenie Galerii Bronowice pojawiło się stanowisko Fundacji Greenpeace, która wspólnie z klientami centrum handlowego będzie świętowała okrągłą rocznicę wydarzenia. W specjalnie przygotowanym na tę okazję punkcie przedstawiciele organizacji proekologicznej opowiedzą wszystkim zgromadzonym, dlaczego Puszcza Białowieska jest miejscem wyjątkowym i z jakich powodów była i nadal powinna być chroniona.

Inicjatywę będzie można wesprzeć poprzez zrobienie zdjęcia i opublikowanie go w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy

Ponadto uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, w jaki sposób można przyczynić się do ochrony dzikich pszczół, lasów naturalnych oraz ocalenia Arktyki. Przedstawiciele Greenpeace opowiedzą także, jak wykonać hotel dla dzikich zapylaczy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – na miejscu dostępne będą kolorowanki i puzzle przyrodnicze, na maluchy czekać będzie również quiz z nagrodami.

Stoisko Greenpeace czynne będzie w dniach 31 stycznia-5 lutego, w godz. 10.00-19.00, w Sferze Super Bohatera na poziomie 0 Galerii Bronowice.

Dodaj komentarz