Sylwestrowe miejsca na mapie Polski. Gdzie pożegnać stary rok?

sylwesterJedni go uwielbiają, inni chcą, by jak najszybciej minął, większość jednak pragnie spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób. Sylwester – bo o nim mowa – to święto, podczas którego żegnamy stary rok i witamy kolejny, wznosząc toasty, składając życzenia i wymieniając uściski. Decyzja o sposobie spędzenia noworocznej nocy powraca co roku jak bumerang, ale możliwości na szczęście jest wiele. Specjalnie dla niezdecydowanych eksperci Magazynu Travelist przygotowali 5 propozycji różnych miejsc w Polsce, w których można w rozmaity sposób powitać 2022 rok. 

W królewskim stylu u podnóża Sudetów

Regionem, który ma wiele do zaoferowania (nie tylko podczas sylwestrowej nocy), jest Ziemia Kłodzka. Twierdze, zamki, klimatyczne miasta, a także bogactwo natury z licznymi szlakami, to tylko niektóre z wielu atrakcji czekających na turystów w tej części Dolnego Śląska. Wartym uwagi miejscem jest tutaj m.in. Lądek-Zdrój, słynący z dobroczynnego mikroklimatu. Nie bez powodu swoje schorzenia leczyli tu m.in. cesarz Fryderyk II czy prezydent USA John Quincy Adams. Takie warunki, oceniane jako najlepsze pod względem wartości klimatoterapeutycznych, już w XII wieku dały podstawy do stworzenia tu uzdrowiska, które dziś uznawane jest za najstarsze w Polsce.

Tych, którzy odwiedzając ten region Polski, chcą się poczuć iście królewsko, z pewnością zainteresuje pobyt w pobliskiej, niewielkiej wsi Trzebieszowice. W otoczeniu rozległego parku, na skarpie, mieści się tam magnacki pałac, w którym można spędzić sylwestrową noc na miarę arystokracji XXI wieku. Hotel Zamek na Skale **** swoim gościom proponuje specjalne sylwestrowe menu, zabawy i konkursy, a także powitanie Nowego Roku kieliszkiem musującego wina. Atrakcją jest również organizowane każdego dnia zwiedzanie zamku, a także prezentacja historii tego miejsca wyświetlana w formie video mappingu na jego dziedzińcu.

Zaskakujące bogactwo stolicy świętokrzyskiego

Malownicze miasto, w którym miliony lat wstecz rozciągało się ciepłe morze? Mowa oczywiście o Kielcach – stolicy województwa świętokrzyskiego – gdzie znajduje się m.in. Podziemna Trasa Turystyczna (skrywająca szczątki koralowców i nietoperzy, a także gąbki czy muszle), aż pięć rezerwatów przyrody, liczne pomniki i starówka z XII wieku. Miasto przez jednych kojarzone z drużyną piłki ręcznej, a przez innych utożsamiane z rajem dla miłośników historii i unikatowej architektury. Znajduje się tu powstały w XVII wieku Pałac Biskupów Krakowskich, dwustuletni Dworek Laszczyków czy Pałac Tomasza Zielińskiego z XIX wieku.

Sylwestrową noc w otoczeniu Gór Świętokrzyskich można spędzić tutaj m.in. w hotelu Binkowski Resort ****, a Nowy Rok celebrować prawie jak w serialu „Żar tropików”. Wszystko za sprawą znajdujących się tutaj nowo otwartych Basenów Tropikalnych. Nie zabraknie głośnej muzyki, licznych atrakcji wśród żywej, tropikalnej roślinności i kolorowych drinków z palemką.

Połączenie morskiej bryzy i szampańskiej zabawy

Dla tych, którzy chcieliby powitać 2022 rok na północy Polski, dobrym wyborem może okazać się Ustronie Morskie – barwne miasteczko, które zimą nie śpi! Sylwestra można rozpocząć tutaj spacerem wzdłuż 10-kilometrowej plaży, który dostarczy porządnej dawki jodu przed beztroską nocą. Po drodze warto przejść się po 100-metrowym molo lub zobaczyć 800-letni pomnik przyrody – Dąb Bolesław. Wspominając o atrakcjach tego nadmorskiego kurortu, nie można nie wspomnieć również o malowniczym klifie, przystani rybackiej czy kolorowych kutrach, które będą idealnym tłem do pamiątkowych fotografii.

Koniec starego i początek nowego roku można spędzić tutaj m.in. w Hotelu Lambert Medical SPA ****, w którym w najbardziej magiczną noc roku zabrzmi orkiestra i odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a nielimitowany dostęp do basenu i strefy saun pozwoli naprawdę odpocząć.

Elegancja na Śląsku, czyli Nowy Rok w Zawierciu

Sylwestrowa noc spędzona w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej na pewno nie będzie nudna. Wszystko to za sprawą Zawiercia, które określa się „Bramą Jury”. W mieście tym krzyżują się znane szlaki turystyczne (piesze i rowerowe), w tym Szlak Orlich Gniazd czy Szlak Warowni Jurajskich. Tereny wokół Zawiercia mogą poszczycić się unikalną rzeźbą i roślinnością, co tym bardziej zachęca do spacerów o każdej porze roku. Być może wędrówka po śląskich terenach jest odpowiednim pomysłem na spędzenie ostatniego dnia w roku?

Rok 2022 powitać można tutaj w kompleksie Villa Verde Congress & Spa ****. Wykwintne menu, zachwycająca scenografia, gra świateł, znakomita oprawa muzyczna oraz osobny kinderbal dla dzieci sprawią, że świętujący tam zapamiętają to miejsce dobrze i na długo.

Nowy Rok w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Mówiąc o Sylwestrze wśród malowniczych krajobrazów, dzikiej przyrody, czystych wód i leśnych kompleksów, na myśl od razu przychodzą Mazury na czele z Mikołajkami. To położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich miasto nie bez powodu określane jest stolicą polskiego żeglarstwa. Już sam spacer wokół Przystani Żeglugi Mazurskiej, w której znajdują się liczne jachty i motorówki, sprawia że turyści czują się tutaj jak w zagranicznym kurorcie, takim jak, chociażby Cannes czy Miami.

Sylwestrową noc spędzić można tutaj np. w czterogwiazdkowym Hotelu Robert’s Port Lake Resort & SPA. Pokaz iluzji zachwyci nie tylko dzieci, ale i rodziców! Dla pociech odbędzie się specjalnie przygotowany kinderbal, a dorośli w tym czasie będą mogli zrelaksować się podczas zapachowego seansu saunowego. Wszystko to okraszone sylwestrową muzyką gitarową na żywo, pokazem fajerwerków i najlepszymi regionalnymi specjałami.

Dodaj komentarz