Typy laserów stosowane do depilacji w salonach

depilacja w salonach typy laserow

Depilacja laserowa to rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia dla osób oczekujących długotrwałego efektu gładkiej skóry. Trudno odmówić jej skuteczności, a także efektu utrzymującego się przez dłuższy czas. Wiele osób decyduje się na usunięcie włosów ze względów praktycznych – wśród nich są np. sportowcy. Niemały odsetek liczy po prostu na poprawę wyglądu ciała. Warto zastanowić się nad tym, jaki laser jest najlepszy do profesjonalnej depilacji. Sprawdźmy dostępne typy laserów i różne rozwiązania technologiczne.

Oczekiwane efekty po depilacji laserowej

Depilacja laserowa w profesjonalnym salonie powinna być skuteczna, bezbolesna i pozostawiać długotrwały efekt. Decydując się na depilowanie łydek, pach czy bikini bardzo ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Wielostopniowa regulacja parametrów lasera daje możliwość indywidualnego dopasowania. Zalety depilacji laserowej w dużej mierze zależą więc od wydajności sprzętu. Obecnie laser diodowy jest popularnym rozwiązaniem wśród profesjonalnego wyposażenia. Urządzenie emituje wiązki światła o określonej długości fali, które są pochłaniane przez melaninę w cebulkach włosów. W ten sposób energia lasera jest do nich przekazywana, a to prowadzi do ich uszkodzenia i zahamowania wzrostu włosów.

Skuteczność działania lasera diodowego na cebulki zależy od mocy i długości fali, czasu trwania impulsu i wielkości plamki. W przypadku profesjonalnych salonów depilacji laserowej warto zwrócić uwagę na parametry sprzętu i jego wydajność. Zupełnie innej klasy urządzenia znajdują się w salonie oferującym profesjonalną depilację laserową, a inne są dedykowane do depilacji w domu.

Laser diodowy może zapewnić wiele rodzajów zabiegów bazujących na tej samej technologii:

  • depilacja laserowa dla kobiet: bikini, łydki, ręce,
  • depilacja laserowa dla mężczyzn: okolice intymne, nogi, ręce, tors, plecy,
  • fotoodmładzanie, m.in. spłycanie zmarszczek i poprawa jędrności skóry,
  • usuwanie przebarwień i pękających naczynek.

Lasery diodowe o zróżnicowanej długości fal

W salonach depilacji laserowej stosuje się laser diodowy wyposażony w regulację na 10 poziomach intensywności. Urządzenie skutecznie niszczy ciemne włosy oraz komórki odpowiedzialne za ich odbudowę. Zaletą sprzętu jest uniwersalność – laser diodowy może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem tej mocno opalonej. Lasery tego typu są wykorzystywane nie tylko do usuwania owłosienia, ale równolegle również do innych celów, jak np. leczenie trądziku, zamykanie naczynek krwionośnych czy zmniejszanie cellulitu. Lasery diodowe znajdują zastosowanie w chirurgii dermatologicznej do usuwania brodawek i kurzajek, znamion skórnych, włókniaków, a także zmian nowotworowych na skórze.

Typy laserów do depilacji włosków

Każdy typ lasera charakteryzuje się innymi parametrami. W praktyce mogą się one różnić długością fal, częstotliwością impulsu i wielkością głowicy. Podstawowym kryterium podziału urządzeń laserowych do depilacji jest długość promieniowania – im fala światła laserowego jest dłuższa, tym głębiej urządzenie penetruje tkankę skóry. W salonach stosowany jest laser rubinowy. Jest on jednym z pierwszych urządzeń używanych do depilacji owłosienia na twarzy. Znacznie lepiej radzi sobie z usuwaniem włosów ciemnych i nie powinien być stosowany przy ciemnej karnacji. Źródłem światła laserowego jest rubin (kryształ tlenku glinu). Obecnie laser rubinowy jest stosowany do usuwania zbędnego owłosienia przy jasnych fototypach skóry. Inny typ urządzenia do depilacji i zabiegów zamykania naczynek krwionośnych to laser aleksandrytowy. Jest on skuteczny w przypadku usuwania ciemnego owłosienia, a mniej wydajny przy jasnych włosach.

Technologia IPL do epilacji i fotoodmładzania

Laser IPL emituje szerokie spektrum fal świetlnych o różnej długości w przeciwieństwie do lasera diodowego i rubinowego, które emitują tylko jedną długość fali. Jego zaletą jest to, że pozwala na niwelowanie rozmaitych problemów skórnych, takich jak starzenie się skóry, zmiany trądzikowe i popękane naczynka. Laser IPL to technologia, która znajduje szerokie zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej. Z powodzeniem może być stosowany w salonach specjalizujących się w trwałej depilacji laserowej różnych części ciała u kobiet i mężczyzn. Zabiegi przy użyciu lasera IPL wykonuje się bez znieczulenia, a zastosowanie żelu przewodzącego zwiększa komfort klienta.

Który laser jest najskuteczniejszy do epilacji?

Skuteczność lasera do epilacji zależy od zastosowania, a także od konkretnych potrzeb. Jeśli mówimy o urządzeniu, które ma trwale usunąć niechciane owłosienie, to powszechnie używany jest laser diodowy. Jego działanie opiera się na procesie fototermolizy. Jest to metoda epilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Wszechstronnym laserem jest natomiast urządzenie oparte na technologii IPL o zmiennej długości fal.

Dodaj komentarz