Ubezpieczenia emerytalne – zalety

Witajcie Kochani!

Kwestia emerytur w naszym kraju budzi spore kontrowersje, głównie z powodu przesunięcia wieku emerytalnego do 67. roku życia. Wysokość emerytur również woła o pomstę do Boga. Czy to znaczy, że osoby, które pracują przez całe lata, nie mogą liczyć na godne życie na starość? Nie do końca. Ubezpieczenia emerytalne odprowadzane przez państwo, ale indywidualne konto zabezpieczające emeryturę to coś zupełnie innego.

Ubezpieczenia emerytalne – zadbaj o swoją przyszłość

Generalnie ubezpieczenia emerytalne zaliczają się do składek opłacanych przez pracodawcę, obok składek zdrowotnych. Ten rodzaj ubezpieczeń nazywamy ubezpieczeniami społecznymi. Ubezpieczenie emerytalne opłaca się na wypadek niezdolności do pracy w wieku podeszłym i właśnie z tych składek płacona jest później emerytura osobom, które osiągnęły wiek emerytalny. Wiele osób obawia się, że ich emerytura będzie niewystarczająca, by móc się z niej godnie utrzymać na starość – i całkiem słusznie, bo niektóre prognozy, ile miałaby ona wynosić w miesiącu są po prostu zatrważające. Jak sobie z tym poradzić? Warto wybrać dodatkowy fundusz emerytalny, na który będziemy wpłacać dodatkowe składki na emeryturę.

Dodatkowy fundusz emerytalny

Na takie konto możemy wpłacać składki o dowolnej wielkości i w dowolnym czasie – nie ma obowiązku wpłacania gotówki co miesiąc. Dzięki temu, mając jakieś oszczędności, możemy ulokować je jako składkę emerytalną, a gdy akurat mamy gorszy okres finansowy, po prostu nie wpłacamy pieniędzy na fundusz w tym czasie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dodatkowo przy niektórych ofertach istnieje możliwość corocznego odpisania tych składek od podatku, dzięki czemu korzystamy dodatkowo z ulg podatkowych. Taki fundusz pozwoli nam odłożyć dodatkową sumę, która zostanie nam wypłacona po osiągnięciu wieku emerytalnego i zasili nasze konta w tym czasie. Dzięki nim nie musimy już obawiać się o swoją przyszłość!

Sprawdź więcej na ten temat TUTAJ.

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz