Czy warto uczyć się w szkole medycznej? Zobacz kierunki i perspektywy zawodowe

szkola medycznaPraca w branży medycznej może być wymagająca, lecz z drugiej strony jest również przyszłościowa oraz satysfakcjonująca. Aby rozpocząć naukę na kierunku medycznym, nie trzeba jednak udawać się na studia. Alternatywa to szkoły medyczne policealne, które działają w wielu miastach w Polsce, w tym w Krakowie.

Czym jest szkoła medyczna?

Policealna szkoła medyczna, określana także jako studium medyczne, jest szkołą policealną, która kształci uczniów w kierunkach medycznych. Po ukończeniu nauki w szkole policealnej można uzyskać tytuł technika.

Aby zapisać się do szkoły medycznej, nie trzeba posiadać zdanej matury, jednak konieczne jest posiadanie wykształcenia minimum średniego. To powoduje, że nauka w studium tego typu stanowi atrakcyjną propozycję dla osób zainteresowanych medycyną, które nie dostały się na studia.

Warto też wskazać, że w wielu szkołach medycznych nauka jest bezpłatna, dlatego też jest to korzystna opcja dla osób, które chcą zdobyć przyszłościowy fach bez wysokiego czesnego.

Kierunki kształcenia w szkołach medycznych

Policealne szkoły medyczne zapraszają do skorzystania z szerokiej oferty edukacyjnej związanej z branżą medyczną. Wśród dostępnych kierunków znajdują się głównie:

  • Asystentka stomatologiczna,

  • Higienistka stomatologiczna,

  • Technik dentystyczny,

  • Technik elektroradiolog,

  • Technik farmaceutyczny,

  • Technik masażysta,

  • Technik sterylizacji medycznej,

  • Technik usług kosmetycznych,

  • Opiekun medyczny,

  • Terapeuta zajęciowy.

Gdy poszukiwana jest dobra szkoła medyczna Kraków Faber zapewnia dostęp do wielu kierunków medycznych. Dokładne informacje dotyczące dostępnej oferty edukacyjnej oraz warunków przyjęcia można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych szkół.

Jakie perspektywy oferują szkoły medyczne?

Nauka w szkole medycznej związana jest z rozbudowanymi perspektywami, co powoduje, że otwiera ona przed uczniami szerokie możliwości zawodowe.

Po zakończeniu nauki w studium medycznym można poszukiwać pracy w wielu placówkach medycznych – prywatnych oraz państwowych. Są to między innymi szpitale, kliniki, ośrodki zdrowia, gabinety medyczne, domy pomocy społecznej, domy seniora, gabinety kosmetyczne, medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej.

Jak zapisać się do szkoły medycznej?

Osoby zainteresowane nauką w szkole medycznej policealnej muszą przygotować odpowiednie dokumenty do przyjęcia, w tym podanie, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenie lekarskie, zdjęcia.

O przyjęciu do nauki decyduje kolejność złożenia wniosków. Nie są organizowane egzaminy wstępne.

Dodaj komentarz