Pierwsza wizyta w SPA – jak się do niej przygotować?

Wielu z nas, planując wypoczynek, coraz częściej decyduje się na wyjazd do SPA. Nie jest to miejsce zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Oferowane tam zabiegi mają działanie zdrowotne, regenerujące i odprężające, doskonałe także dla mężczyzn. Oprócz zabiegów, można korzystać z różnych aktywności i sportów – idealny sposób na wypoczynek i relaks. Ale jak przygotować się do wizyty w SPA?

Wizyta w SPA – jak się przygotować?

Wyjazd do SPA powinny poprzedzać przygotowania, zarówno związane z samym pobytem, ale i ze zaznajomieniem się z ofertą SPA. Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, co konkretnie obejmuje oferta, jaką wykupiliśmy, jakie obowiązują nas warunki korzystania z nich, a także jakie dodatkowo płatne usługi oferuje hotel.

wizyta w spa
Przed wyjazdem do SPA warto szczegółowo zapoznać się z jego ofertą, a także warunkami pobytu.

Warto też dowiedzieć się, do której godziny można zakwaterować się w hotelu, a o której wymeldować w dniu wyjazdu. Przydatne może też okazać się sprawdzenie prognozy pogody na ten czas, by wiedzieć, jaką odzież zabrać ze sobą oraz z jakich aktywności na świeżym powietrzu będziecie mogli skorzystać.

Pakowanie na wyjazd

Dla wielu osób najtrudniejszym elementem przygotowań do wyjazdu jest pakowanie. Trzeba przeanalizować, co należy zabrać i w jakiej ilości, a także dopilnować, by niczego nie zapomnieć. Pomocna w tym względzie może okazać się lista, z której przy pakowaniu będziemy sukcesywnie wykreślać kolejne rzeczy, które znajdą się już w torbie. Dzięki temu mamy pewność, że nie pominiemy czegoś istotnego. Na pewno warto zabrać ze sobą używane na co dzień kosmetyki i kremy.

wizyta w spa
Pakując się na wyjazd do SPA, warto wziąć odzież dostosowaną do pogody, a także kostium kąpielowy i ulubione kosmetyki.

W każdym hotelu SPA powinien znaleźć się żel pod prysznic, mydło i szampon, jeżeli więc nie stosujemy jakichś specjalnych kosmetyków tego typu, nie ma potrzeby ich zabierać. Ponadto warto wziąć ze sobą kremy chroniące przed słońcem i wiatrem, jeżeli zamierzamy spędzać czas poza hotelem, na przykład na basenie latem lub na nartach zimą. A co należy zabrać ze sobą z garderoby? Na pewno nie możemy zapomnieć o kostiumie kąpielowym, klapkach na basen oraz inne akcesoria, które będziemy wykorzystywać w strefie SPA, czyli na basenie, w saunie bądź jacuzzi. W prestiżowych obiektach SPA do dyspozycji gości pozostają ręczniki i szlafroki bezpłatnie, w niektórych trzeba zapłacić za ich wypożyczenie. Warto dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku wybranego przez nas hotelu i zadecydować, czy wolimy zabrać te rzeczy ze sobą czy skorzystać z wyposażenia hotelowego. Do wszystkich zabiegów w SPA zostaniemy odpowiednio przygotowani już na miejscu, o to nie musimy się martwić.

wizyta w spa
W większości obiektów typu SPA do dyspozycji gości są szlafroki, ręczniki czy leżaki.

To tylko kilka kwestii, o które warto zadbać, jeżeli czeka nas pierwsza wizyta w SPA. Jeśli wybieramy się własnym samochodem, mamy możliwość zapakować więcej rzeczy na zapas. Jeżeli jednak jedziemy pociągiem, warto dokładnie przemyśleć, co będzie nam potrzebne, aby zbędnie nie dźwigać bagaży.

Dodaj komentarz