Wybieramy samochód dla emeryta

Starsze osoby i emeryci wcale nie muszą być nieporadni i zależni od drugich. Wiele osób właśnie na emeryturze zaczyna lepiej korzystać z życia, gdyż sprzyjają ku temu warunki. Nie trzeba już pracować, dzieci są odchowane, zdrowie względnie dopisuje, można więc wolny czas poświęcić na rozwój własnej osoby. Wiele starszych osób posiada prawo jazdy, ale nie ma samochodu. Jaki byłby najlepszy samochód dla emeryta? Sprawdźmy to!

Samochód dla emeryta –czy to dobry pomysł?

Niektórzy mogą uważać, że starsze osoby nie powinny już siadać za kółkiem. Oczywiście w niektórych sytuacjach mogłoby być to niebezpieczne dla nich i otoczenia, niemniej spora część emerytów jeszcze świetnie sobie radzi, zatem posiadanie samochodu może tylko podnieść ich poczucie samodzielności i niezależności.

samochód dla emeryta
Wielu emerytów pomimo podeszłego wieku świetnie sobie radzi, a posiadanie samochodu dodatkowo podnosi ich poczucie samodzielności.

To szczególnie praktyczne, gdy na przykład bliska rodzina mieszka dość daleko, w związku z czym nie jest w stanie pomóc takiej starszej osobie dojechać gdzieś, załóżmy na wizytę u lekarza. Samochód dla emeryta to dobry pomysł. Ale jaki model wybrać?

Idealny samochód dla seniora

Na rynku motoryzacyjnym nie ma specjalnej linii samochodów osobowych dedykowanych osobom starszym i emerytom. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka funkcji takiego samochodu, które mogą się szczególnie przydać starszej osobie. Na pewno taki samochód powinien być wygodny i bezpieczny – mniejsze znaczenie ma natomiast pojemność silnika i jego moc. Samochód dla emeryta nie musi być sportowy, istotne by był poręczny. Warto wybrać samochód, do którego szybko i wygodnie mu się wsiądzie, zapakuje i opróżni bagażnik czy też zagwarantuje dobrą widoczność.

samochód dla emeryta
Samochód dla emeryta powinien być wygodny, bezpieczny i komfortowy.

W tej roli dobrze sprawdzają się kompaktowe vany i crossovery. Vany mają wyższe nadwozia, co daje nam lepszą pozycję i widoczność dla kierowcy, natomiast crossovery są dodatkowo nieco wyżej zawieszone, co ułatwia wjeżdżanie na przykład na krawężniki. Dużą zaletą samochodu dla seniora będą też liczne systemy wspomagające jazdę o intuicyjnej obsłudze. Nie każdy senior radzi sobie z elektroniką, zatem panel do obsługi różnych funkcji w samochodzie powinien być prosty w obsłudze. Taki samochód dla emeryta z pewnością spełni swoją rolę!

Dodaj komentarz