Zabawki dla psa – sposób na spożytkowanie energii pupila

Chyba każdy, kto opiekował się psem, wie, że należy zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu oraz wrażeń. W przeciwnym wypadku nadmiar energii może być wyładowywany na różnych przedmiotach znajdujących się w domu. Pogryzione buty, podrapane fotele, rozszarpane narożniki dywanów – to coś, czego wolelibyśmy uniknąć. Właśnie dlatego tak istotne jest to, by zainwestować w odpowiednie zabawki dla psa. Jest to najprostsza (zaraz po długich spacerach) metoda, na spożytkowanie jego energii.

Zabawki dla psa – dlaczego warto je kupować?

Dlaczego warto kupować zabawki dla swojego psa? Przede wszystkim, są one czymś, co zajmuje jego uwagę i sprawia, że choć przez chwilę zwierzę nie będzie wymagać od Ciebie atencji. Dobrze wiemy, jak zajmujące potrafią być psy – szczególnie młode. Jeśli w pierwszych latach jego życia nie uzupełnisz swojego asortymentu o odpowiednie zabawki dla psa, będziesz mógł zapomnieć o chwili wytchnienia aż do późnego wieczora. Ważniejsze jest jednak to, że jest to świetna metoda na rozwój Twojego czworonoga. Mamy na myśli nie tylko ten fizyczny, ale i intelektualny. Część produktów przeznaczonych do psiej zabawy wymaga od nich bowiem nieco więcej zaangażowania. Dzięki temu muszą one nie tylko wykorzystać swoją energię, ale i umysł. I właśnie takie zabawki polecamy Ci najbardziej.

Piłka – najpopularniejsza psia zabawka

Jeżeli zauważyłeś, że Twój pies ewidentnie ma za dużo energii i nie możesz go zmęczyć nawet na długich spacerach, to obdaruj go gumową piłką. To bodajże najpopularniejsze psia zabawka, która sprawi, że Twój czworonóg nie będzie chciał spuścić jej z oczu. Najlepiej sprawdzi się oczywiście na dworze. Aportowanie to bardzo ciekawa metoda zabawy z psem, która pozwoli Ci spożytkować nadmiar jego energii i przy okazji nauczyć w pewnym stopniu posłuszeństwa. Większość psiaków potrafi bawić się jednak piłką także w domu. Wielogodzinne próby rozgryzienia gumowego materiału oraz pościgi za turlającym się przedmiotem pożądania, sprawią, że bez żadnych zmartwień będziesz mógł spuścić swojego pupila z oczu.

Gryzak – metoda na nudę i bolące zęby

Bolące zęby to częsty problem – dotyczący przede wszystkim młodych psiaków. By poradzić sobie z tym dokuczliwym kłopotem, zwierzęta zaczynają gryźć pierwszą rzecz, która wpadnie im w oko. W ten sposób właściciele muszą pożegnać się z ulubionymi domowymi kapciami czy nawet nogami od kuchennych krzeseł. Aby zapobiec takim sytuacjom i ulżyć swojemu zwierzęciu, zainwestuj w zabawki dla psa typu gryzak. Są to przedmioty, które od razu przypadną do gustu Twojemu psu i sprawią, że znajdzie on dla siebie zajęcia na naprawdę długi czas. Gryzaki są dostępne pod różnymi postaciami. Mogą to być zabawki gumowe – nierzadko wydające z siebie różne dźwięki, a także materiałowe. Część zabawek posiada nawet specjalny, miętowy aromat. Pomoże on poprawić oddech Twojego pupila. Szeroki wybór takich produktów czeka na Ciebie w sklepie zoologicznym Cziko.

Zabawki dla psa – sposób na rozwój intelektualny

Chcesz zająć swojego czworonoga w nieco bardziej oryginalny sposób? Pragniesz, by zabawa rozwijała go również od strony umysłowej? Wypróbuj specjalne zabawki dla psa na przysmaki. Są to gadżety dostępne w różnych kształtach. To, co je łączy, to możliwość umieszczenia w ich wnętrzu smakołyków. Ich zapach sprawi, że pies będzie wręcz szalał na ich punkcie. Będzie on jednocześnie zmuszony do tego, by wytężyć swój umysł. Tylko w taki sposób uzyska bowiem nagrodę. Produkty tego typu rozwijają w czworonogach przede wszystkim spryt, ale i cierpliwość. To świetny pomysł na zajęcie wolnego czasu – szczególnie dla młodych psów.

Dodaj komentarz