Zakochaj się w turystyce górskiej

Człowiek to istota, która kocha kontakt z naturą. Zwłaszcza taki człowiek, który na co dzień zamknięty jest albo w wielkim blokowisku, albo w korporacji. Aby zregenerować siły, musi co jakiś czas wybyć z miasta na łono natury. A wiosna i zbliżające się lato to idealne pory roku, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Ale właściwie jak go spędzić? Dużą popularnością cieszy się turystyka górska. Sprawdźmy, dlaczego.

Turystyka górska dostępna dla każdego

Turystyka górska to, najogólniej mówiąc, wszelkie czynności sportowo-rekreacyjne odbywające się w rejonach górskich. Dziś zaliczamy do nich między innymi wspinaczkę górską, spacery w górach, sporty zimowe, na przykład jazda na nartach czy snowboardzie, a także kajakarstwo górskie. Turystykę górską można uprawiać właściwie o każdej porze roku i jest dostępna dla każdego: osób dorosłych, rodzin, dzieci, a nawet seniorów.

WSPINACZKA GÓRSKA

turystyka górska

turystyka górska

Wymaga specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego, m.in. lin, uprzęży i haków, a także umiejętności wspinaczkowych. Do szczególnych typów wspinaczki górskiej zaliczamy taternictwo i himalaizm.

CHODZENIE PO GÓRACH SZLAKIEM

chodzenie po górach
http://marekowczarz.pl/

chodzenie po górach

To forma turystyki górskiej dostępna praktycznie dla każdego i polecana ze względów zdrowotnych. Wymaga posiadania właściwie tylko wygodnych, solidnych butów. Świetnie odstresowuje, relaksuje i dotlenia.

JAZDA NA NARTACH

jazda na nartach

jazda na nartach

To bardzo popularny sport zimowy uprawiany przez dorosłych i dzieci. Wymagane jest posiadanie specjalnego sprzętu, czyli nart i stroju dla narciarzy oraz ochronnego kasku i gogli. Jazdy na nartach uczą się już najmłodsi i jest to świetna forma spędzania ferii zimowych w gronie rodzinnym.

Dodaj komentarz