Jak zamówić nagranie lektorskie do reklamy?

lektorPlanujesz emisję reklamy w radiu albo w telewizji? W takim przypadku potrzebny będzie lektor. Jak wybrać odpowiedniego lektora do reklamy? Jak zamówić nagranie lektorskie?

Jak wybrać odpowiedni głos do reklamy?

Reklama powinna nie tylko przekazywać najważniejsze informacje o produkcie, usłudze czy wydarzeniu, ale również powinna zapadać w pamięć i wyróżniać się na tle konkurencji. Właśnie dlatego w przypadku reklam radiowych i telewizyjnych duże znaczenie ma wybór właściwego lektora, który odczyta przekaz reklamowych.

Wybierając głos do reklamy – https://www.powitania.pl/ koniecznie należy uwzględnić wtedy rodzaj oferty oraz grupę docelową, do której jest ona skierowana. Następnie można wybrać lektora, który będzie najbardziej do niej przemawiać.

W wyszukaniu odpowiedniego lektora bardzo pomocne są próbki nagrań głosów lektorskich. Obecnie można zapoznać się z nimi również online – w tym celu wykorzystywane są specjalne banki głosów lub można bezpośrednio wejść na stronę lektora.

Nagranie lektorskie – jak je zamówić?

Aby zlecić nagranie lektorskie, warto wcześniej wybrać odpowiedniego lektora, ponieważ to od jego wyboru będzie zależał sposób zamówienia usługi.

Aktualnie bardzo często głos do reklamy oraz nagranie lektorskie zamawia się w internecie. To wygodne rozwiązanie, ponieważ można znaleźć odpowiednią osobę do wykonania nagrania bez konieczności wychodzenia z domu czy z biura.

Najczęściej nagrania lektorskie zamawiane są w bankach głosów. Zawierają one nie tylko próbki nagrań głosów lektorów, aby łatwo wybrać odpowiednią osobę do danego zadania, ale także współpracują z lektorami i razem z nimi realizują nagrania na zamówienie klientów.

Aby złożyć zamówienie na nagranie lektorskie online, konieczne jest przede wszystkim wybranie lektora, a potem przekazanie informacji dotyczących nagrania do realizatora. Są to między innymi treść nagrania oraz uwagi dotyczące jego wykonania. Trzeba też wskazać, do jakiego celu przeznaczone będzie nagranie, co wpływa na końcową wycenę usługi.

W wielu przypadkach nagrania lektorskie wykonywane są ekspresowo, na przykład można mieć je już w ciągu paru dni. To duże udogodnienie internetowych banków głosów, ponieważ mogą one pomóc w wykonaniu nagrania „na już”.

Ile kosztuje nagranie lektorskie do reklamy?

Koszty zależne są głównie od wybranego lektora, czasu trwania reklamy oraz od jej przeznaczenia. Koszty rozpoczynają się od około 80 złotych za 45 sekund nagrania, lecz warto pamiętać, że wtedy, gdy reklama ma być puszczana w ogólnopolskich mediach, koszty wykonania nagrania będą wyższe.

Dokładne cenniki związane z wykonaniem nagrań lektorskich można znaleźć już teraz w bankach głosów.

Dodaj komentarz