Chcesz dzwonić najtaniej? Zmień taryfę!

Witajcie Moi Drodzy!

Dziś chyba każdy dorosły człowiek, a nawet większość dzieci, posiadają telefony komórkowe. Dawno temu minęły czasy, gdy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania wiadomości. Dziś telefon to wielofunkcyjny gadżet, można na nim robić praktycznie wszystko: od słuchania muzyki po oglądanie filmów. Nie da się jednak ukryć, że wciąż oferta abonamentowa jest dla nas ważna, bo nie chcemy przepłacać. Warto więc od czasu do czasu poświęcić chwilę na porównanie ofert abonamentów swojego usługodawcy i zastanowić się, czy nie opłacałoby nam się przejść na jakąś inną taryfę.

Porównanie ofert abonamentów – od czego zacząć?

Najlepszym sposobem na porównanie ofert dostępnych w swojej sieci jest wejście na stronę internetową i sprawdzenie, czy pojawiły się jakieś nowości. W ten sposób możemy porównać zarówno oferty na abonament, na kartę, a także sprawdzić cennik telefonów. Na co najbardziej zwracać uwagę? Głównie będą nas interesować stawki za połączenia w sieci, do innych operatorów i na stacjonarne, stawki za SMS-y, MMS-y oraz Internet. W zależności od tego, z których usług najczęściej korzystamy, zwracajmy uwagę, w której ofercie jest ona najbardziej opłacalna. Przykładowo: dla kogoś, kto nie korzysta z Internetu w telefonie, ale za to bardzo dużo dzwoni, o wiele przydatniejsze będą promocyjne ceny na połączenia niż większy transfer Internetu.

porównanie ofert abonamentów
Porównywanie ofert abonamentowych pozwala na znalezienie najlepszej taryfy.

Jest to o wiele łatwiejsze w przypadku ofert na kartę, gdyż przejście na inną ofertę wymaga najczęściej wysłania wiadomości pod wskazany numer. W kwestii abonamentu jest to nieco bardziej skomplikowane, gdyż wiąże nas umowa na czas określony, najczęściej 12, 24 lub 36 miesięcy. Zmiana taryfy w trakcie trwania umowy może wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego lepiej o tym pomyśleć, gdy zbliża się termin zakończenia umowy i będzie potrzeba przedłużenia jej bądź zmiany. Właśnie wtedy porównanie ofert abonamentów pozwoli nam zorientować się, czy nie warto przejść na korzystniejszą umowę. W tej kwestii następują częste zmiany, również mogą się zmienić nasze warunki i potrzeby, i to wszystko warto uwzględnić.

porównanie ofert abonamentów
Przykładowe porównanie ofert abonamentów w sieci Orange

A w jakich sieciach telefonicznych Wy macie zawarte umowy? Co jaki czas porównujecie oferty abonamentów i na co wtedy zwracacie uwagę? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz