Czajnik na prąd czy na gaz – co wybrać?

Czajnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak lodówka czy kuchenka. Korzystamy z niego codziennie, gotując wodę na kawę, herbatę czy jeszcze do innych celów. Przed jego zakupem może jednak powstać dylemat, czy wybrać czajnik gazowy czy elektryczny. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Czajnik elektryczny czy gazowy – co jest oszczędniejsze?

Głównym kryterium, jakim kierujemy się przy wyborze rodzaju czajnika jest oczywiście oszczędność. Zależy nam na tym, by zużyć jak najmniej energii do zagotowania wody. Na ogólny koszt zagotowania wody wpływ ma kilka czynników i czasem niełatwo to obliczyć. Wpływ ma przede wszystkim rodzaj i moc czajnika, cena energii w danym regionie, a także ilość gotowanej wody w czajniku.czajnik Przykładowo: zagotowanie 1 litra wody w czajniku gazowym kosztuje jakieś 3 grosze, podczas gdy ugotowanie tej samej ilości wody w czajniku elektrycznym wyniesie jakieś 5 groszy. Kwotowo być może nie ma wielkiej różnicy, ale licząc procentowo w perspektywie miesiąca będzie to duża różnica.

Najmodniejsze modele czajników

Ponieważ czajnik jest elementem wyposażenia kuchni, dobrze by pasował do niej pod względem wyglądu. Obecnie w sprzedaży znajdziemy całą gamę czajników gazowych i elektrycznych o rozmaitych kształtach i kolorach, a nawet w konkretnej stylistyce. Bardzo modne są dziś szklane czajniki elektryczne z LED-owym podświetleniem. Wygląda to bardzo efektownie podczas gotowania wody i pasuje doskonale do nowoczesnych wnętrz.czajnik

czajnik

czajnik

czajnikZ kolei metalowe czajniki na kuchenkę gazową mogą mieć różne, bardzo ciekawe wzory. Oczywiście przy wyborze czajnika do kuchni kierujemy się przede wszystkim jego funkcjonalnością, ale atrakcyjny wygląd też ma duże znaczenie.

Dodaj komentarz