Czy warto wybrać prywatny żłobek? Zalety i wady

zlobek prywatny

Nie każdy rodzic może liczyć na pomoc w opiece nad dzieckiem, gdy chce wrócić do pracy. Usługi opiekunek również bywają dzisiaj drogie. W takiej sytuacji rozwiązaniem staje się skorzystanie ze żłobka. Dzisiaj do wyboru są nie tylko żłobki państwowe, ale również e prywatne. Jakie są najważniejsze zalety i wady takich placówek?

Żłobek – prywatny czy państwowy?

Placówki jak żłobki są obecnie dostępne dla rodziców dzieci zarówno jako prywatne, jak i państwowe. Wybór odpowiedniego miejsca ma spore znaczenie, chociaż niekiedy rodzice ograniczeni są jedynie do jednej z tych opcji.

Państwowe placówki żłobkowe są najtańsze, natomiast z drugiej strony minusem jest mała liczba wolnych miejsc, co powoduje, że aktualnie są one dostępne jedynie dla niektórych dzieci. By dostać się do publicznego żłobka, trzeba zatem spełnić szereg wymogów, dlatego też niektórzy rodzice po prostu nie dostają w nich miejsca dla dziecka.

Z tego względu obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie prywatne placówki, które są łatwiej dostępne, ponieważ o przyjęciu decyduje w nich przede wszystkim kolejność zapisu. Dodatkowo prywatny żłobek bardzo często może zaoferować swoim podopiecznym lepszą jakość opieki i dostęp do dodatkowych zajęć wspierających rozwój.

  1. Zalety prywatnych żłobków

Do najważniejszych zalet prywatnych żłobków zaliczane są:

   1. Łatwa dostępność

Przede wszystkim prywatne żłobki to szersza gama ofert, a tym samym prostsze dostanie się do placówki niż w przypadku tej państwowej. To powoduje, że placówki te są bardzo popularne i ciągle powstają również nowe.

Gdy poszukiwany jest dobry prywatny żłobek Łódź – https://littlegenius.pl/zlobek-prywatny-lodz/ jest miastem, gdzie obecnie rodzice mają do dyspozycji wiele placówek, do których mogą zapisać swoje pociechy.

   1. Ciekawe programy

Również w prywatnych żłobkach można skorzystać z szerokiej gamy programów, które powodują, że rozwój dziecka może być pełniejszy.

Na szczególną uwagę zasługują między innymi żłobki realizujące programy Montessori, żłobki językowe, dzięki czemu dzieci mogą każdego dnia korzystać w nich z interesujących i rozwijających zajęć.

   1. Nowoczesne placówki

Kolejnym atutem prywatnych placówek jest ich nowoczesne wyposażenie. Są one często urządzone w nowych budynkach, wykorzystują specjalnie dopasowane do potrzeb dzieci zaplecze i dają im komfort i bezpieczeństwo.

Wady prywatnych żłobków

Do głównych wad prywatnych żłóbków zaliczane są:

   1. Opłata za opiekę

Koszty związane z opieką nad dziećmi, ponieważ są one wyższe w porównaniu do opłat w placówkach państwowych. To powoduje, że są one większym obciążeniem dla rodziców.

Dodaj komentarz