Depilacja laserowa – czy warto w nią zainwestować?

depilacjaSpędzasz dużo czasu na usuwaniu niechcianego owłosienia? Często zmagasz się z podrażnieniem po goleniu albo depilacji? Zobacz, czy zabieg laserowego usuwania owłosienia sprawdzi się u Ciebie!

Laserowe depilacja – na czym polega ten zabieg?

Zabieg laserowej depilacji włosków jest prowadzony z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, które pozwalają na skuteczne pozbycie się owłosienia z praktycznie każdego miejsca na ciele.

Działanie depilacji laserowej polega na niszczeniu mieszków włosowych oraz włosków, co powoduje, że nie dochodzi ponownie do ich odrostu. W efekcie nogi, pachy, ręce czy okolice bikini mogą na długi czas być aksamitnie gładkie.

Jak odbywa się zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem prowadzonym przez specjalistę w tej dziedzinie. Dzisiaj stosuje się do niego zaawansowane urządzenia, które nie tylko skutecznie usuwają włoski, ale również robią to delikatnie i niemalże bezboleśnie.

W trakcie zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe, na przykład uczucie pieczenia czy swędzenia. Nowoczesny sprzęt często stosuje rozwiązania chłodzące, które eliminują nieprzyjemne dolegliwości.

Podczas zabiegu depilacji laserowej należy również stosować odpowiednie okulary, które zabezpieczają przed szkodliwym dla oczu światłem.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala na uzyskanie bardzo trwałych efektów, które u wielu osób pozostają również na stałe.

Warto jednak wskazać, że czasami po pewnym czasie dochodzi do regeneracji mieszków włosowych i włoski mogą odrastać. Zwykle jednak jest to bardzo mała ich liczba, dlatego zaleca się wtedy wykonanie zabiegu przypominającego.

Nowoczesna i skuteczna depilacja Gdynia LaserLine– z ofertami gabinetów można zapoznać się w internecie już teraz!

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Dla uzyskania najlepszych wyników trzeba pamiętać o tym, że depilacja laserowa powinna być wykonana w serii. Zwykle przeprowadza się od 3 do 6 zabiegów, które odbywają się w odstępach do około miesiąc.

Liczba i częstotliwość prowadzenia zabiegów depilacji laserowej jest zależna przede wszystkim od typu włosów oraz od indywidualnej reakcji na zabieg.

Dlaczego warto wybrać depilację laserem?

Depilacja laserowa to przede wszystkim większa wygoda, ponieważ seria zabiegów pozwala na cieszenie się z gładkiej skóry na bardzo długi czas.

Dzięki niej można wtedy zredukować czas poświęcony na dbanie o siebie i zapobiegać podrażnieniom skórnym, jakie mogą pojawiać się przy użyciu innych metod usuwania włosków.

Dodaj komentarz