Dieta pudełkowa – sposób na skuteczne odchudzanie?

Dieta pudełkowa to, mogłoby się wydawać, kolejna moda zapoczątkowana i wypromowana przez Instagramowe gwiazdy. Prawda jest jednak taka, że to bardzo przemyślany i trafiony sposób żywienia, zwłaszcza dla kogoś, kto chce zrzucić nadprogramowe kilogramy i zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Skąd ta pewność?

Dieta pudełkowa – zdrowe jedzenie z dostawą pod drzwi

Dieta pudełkowa, inaczej mówiąc catering dietetyczny, to zbilansowane jedzenie dostarczane każdego dnia w formie wygodnych pudełek pod wskazany adres. Zwykle w skład diety wchodzi pięć posiłków, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja i podwieczorek. Posiłki są świeżo przygotowane, dzięki czemu możemy cieszyć się smakiem pysznych i aromatycznych potraw.

dieta pudełkowa

Firmy cateringowe zajmujące się dietami pudełkowymi współpracują z dietetykami, którzy po szczegółowym wywiadzie z każdym Klientem ustalają mu odpowiednią dietę. W ten sposób możemy wybrać dietę dla sportowca, wegetariańską, bez glutenu czy laktozy czy też dopasowaną do innych schorzeń, na przykład chorób autoimmunologicznych czy chorób serca. Tak opracowana dieta ma też odpowiednią ilość kalorii, dzięki czemu mamy szansę schudnąć bez efektu jo-jo.

Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie zdrowie i świadome odżywianie, ale nie ma czasu każdego dnia przygotowywać samodzielnie posiłków. Nawet będąc w biegu, możemy zabrać ze sobą zdrowy, dopasowany do naszych potrzeb posiłek zamknięty w pudełku. To pozwoli nam ograniczyć podjadanie na mieście niezdrowych posiłków typu fast food, a co za tym idzie, wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Catering dietetyczny to także oszczędność czasu i pieniędzy, które musielibyśmy poświęcić, codziennie gotując w domu. Oszczędzamy nie tylko na produktach żywnościowych, ale także na prądzie, gazie i wodzie.

dieta pudełkowa

Nie robiąc zakupów spożywczych, unikamy też pokus oraz kupowania produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Nie tracimy też czasu na stanie w kolejce. Dieta pudełkowa rzeczywiście niesie za sobą mnóstwo korzyści. Warto rozważyć ten sposób żywienia i wypróbować kilka cateringów dietetycznych, by znaleźć ten, który najbardziej odpowiada nam pod względem jakości i ceny.

Dodaj komentarz