Dlaczego warto rzucić palenie?

Witajcie Kochani!

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok. Wiele osób właśnie w tym czasie postanawia coś zmienić w swoim życiu na lepsze. Jednym z częstych postanowień jest rzucenie palenia. Cel szczytny, ale dotarcie do niego bywa trudne – walka z żadnym nałogiem nie przychodzi łatwo. Aby więc wytrwać i wygrać, warto mieć świadomość, dlaczego warto rzucić palenie. Dziś chciałabym przedstawić Wam pięć takich ważnych powodów.

Dlaczego warto rzucić palenie? – 5. powodów

1. POPRAWIA SIĘ WYGLĄD CERY – Rzucając palenie, już po paru tygodniach dostrzeżesz pozytywne zmiany. Przede wszystkim cera nabierze zdrowego odcieniu, a straci typowy dla palaczy szarawy kolor. Jest to efekt uwalniania organizmu z toksyn, które palacze regularnie do niego dostarczają, a co za tym idzie, skóra będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze z maseczek i kremów, których używamy.
2. ŚWIEŻSZY ODDECH – Nie ulega wątpliwości, że rzucenie palenia sprawia, iż nasz oddech, jak i ogólny zapach ciała i ubrań stają się o wiele ładniejsze. Palenie nie tylko sprawia, że mamy przykry oddech, ale źle wpływa na wygląd zębów. Są one pożółkłe i szybciej się psują. Palaczom towarzyszy też uciążliwy kaszel. Wszystko to zniknie, gdy porzucisz ten destrukcyjny nałóg!

rzucić palenie
Rzucenie palenia pozwoli Ci odzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech oraz świeży oddech.

3. ZDROWSZE I ŁADNIEJSZE WŁOSY I PAZNOKCIE – Jednym z charakterystycznych oznak tego, że ktoś jest palaczem, są pożółkłe paznokcie od trzymania w nich papierosów. Gdy przestajemy palić, paznokcie zaczynają wyglądać o wiele atrakcyjniej i tracą brzydki kolor. Będą też mniej kruche i łamliwe, a lakier do paznokci będzie się utrzymywał na nich o wiele dłużej. Z kolei włosy po rzuceniu palenia staną się o wiele gęstsze i błyszczące. Nie będą się w nich gromadzić już toksyny z tytoniowego dymu.
4. OSZCZĘDNOŚCI – Oczywiście nałóg palenia papierosów jest bardzo kosztowny, zwłaszcza w ostatnich latach. Zerwanie z nim sprawi więc, że zaoszczędzimy znaczne kwoty każdego miesiąca, które normalnie wydawaliśmy na paczki papierosów. Można je spożytkować o wiele lepiej, na przykład znaleźć sobie jakąś pasję i się w nią zaangażować.

rzucić palenie
Rzucając palenie, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, które możesz o wiele lepiej zainwestować.

5. LEPSZE ZDROWIE – Mówienie o tym, jakie zniszczenia w naszym organizmie sieje palenie papierosów nie jest wcale przesadzone. Palenie to zgubny nałóg, który jest jedną z najczęstszych przyczyn raka płuc i wielu zgonów. Jeśli więc zależy nam na naszym zdrowiu i życiu, lepiej rzucić palenie!

Mam nadzieję, że tych kilka rad jeszcze bardziej zmotywuje Was, by rzucić nałóg palenia papierosów. Wszystkim, którzy się tego podejmują, życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz