Popularne metody antykoncepcji wśród Polaków

Dzień dobry Moi Drodzy!

Metody antykoncepcji to temat, który wciąż budzi sporo kontrowersji, a dla niejednej osoby jest wręcz tematem tabu. Tymczasem brak rozmowy na ten temat szybko może spowodować w małżeństwie niechciane powiększenie rodziny. Można temu zapobiec, wybierając najskuteczniejszą i najbardziej komfortową dla nas formę zabezpieczenia przed ciążą. Z tego względu przypomnę Wam najpopularniejsze metody antykoncepcyjne stosowane przez Polaków.

Metody antykoncepcji wybierane przez Polaków

Nie da się ukryć, że większość polskich par wybiera metody łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie, a przy tym skuteczne. Z pewnością należą do nich tabletki antykoncepcyjne dla kobiet oraz prezerwatywy dla mężczyzn.

Pigułki antykoncepcyjne stały się popularne w naszym kraju już w latach 60. ubiegłego stulecia. Z roku na rok były one coraz bardziej ulepszane, dzięki czemu zmniejszyła się ilość skutków ubocznych, a zwiększyła skuteczność. Wciąż jednak zależy ona od regularności zażywania tabletek.

metody antykoncepcyjne
Pigułki antykoncepcyjne zapewniają 99% skuteczności, pod warunkiem, że zażywane są regularnie.

Przy właściwym zażywaniu dają nam 99% skuteczności. Niemniej zażywając je nieregularnie, całkowicie znika sens ich przyjmowania, gdyż wtedy nie chronią nas przez niechcianą ciążą. Ponadto tabletki antykoncepcyjne dostępne są wyłącznie na receptę, by więc je dostać, każda kobieta musi wybrać się do ginekologa, który wypisze receptę.

Prezerwatywy to bardziej dostępna forma zabezpieczeń, z której korzystają mężczyźni. Zaleca się je nie tylko dla par, które chcą uniknąć ciąży, ale również dla mężczyzn dość często zmieniających partnerki seksualne, w celu ochrony przed jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową.

prezerwatywy
Prezerwatywy to łatwo dostępna metoda antykoncepcji, która chroni też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Prezerwatywy można łatwo zakupić, bez recepty, w większości kiosków, na stacji benzynowej czy w markecie. Lepiej jednak, pozostając w stałym związku, połączyć korzystanie z prezerwatyw z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Co nowego?

Jeśli chodzi o metody antykoncepcji, wciąż pojawiają się nowe, o wiele skuteczniejsze i mniej inwazyjne metody, które jednak w naszym kraju nadal są mało znane. Warto w tej kwestii powiększać swoją wiedzę. Więcej informacji o nowościach w tej dziedzinie możecie znaleźć TUTAJ.

A co Wy sądzicie o dostępnych metodach antykoncepcji? Która z nich jest, Waszym zdaniem, najlepsza? Czekam na opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz