Ekspresy automatyczne do kawy – jak działają?

Kawa – wielu z nas właśnie o niej myśli tuż po przebudzeniu. Dobrze zaparzona, aromatyczna, ze świeżo zmielonych ziaren postawi nas na nogi i pozwoli dobrze zacząć dzień. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ciśnieniowe ekspresy automatyczne, pozwalające przygotować kawę na poziomie dobrej kawiarni we własnej kuchni. Co warto wiedzieć o tych ekspresach przed dokonaniem zakupu?

Ekspresy automatyczne – sposób na pyszną kawę

Ekspresy automatyczne to bez wątpienia najbardziej nowoczesne i zaawansowane urządzenia do parzenia kawy. Wykorzystuje się je w lokalach gastronomicznych i kawiarniach, jednak dziś każdy miłośnik kawy może mieć je na własność. W automatycznym ekspresie ciśnieniowym, jak sama nazwa wskazuje, większość funkcji jest zautomatyzowanych. Rola użytkownika polega głównie na wybraniu odpowiedniego programu i naciśnięcia jednego guzika. Ekspres ciśnieniowy automatyczny bardzo często jest wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak młynek do kawy czy spieniacz mleka. Umożliwiają one przyrządzanie różnych rodzajów kaw ze świeżo zmielonych ziaren.

ekspresy automatyczne
Ekspresy automatyczne posiadają wbudowany młynek do kawy.

ekspresy automatyczneekspresy automatyczne

W takim ekspresie przygotujemy espresso, ale także śniadaniowe latte, aromatyczne latte macchiato czy delikatne cappuccino. W niektórych modelach możliwe jest też przygotowywanie kakao i gorącej czekolady dla najmłodszych.

Dlaczego warto wybrać ekspres automatyczny?

Dlaczego warto postawić na automatyczny ekspres ciśnieniowy? To urządzenie, które w pełni zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Nowoczesne ekspresy automatyczne są wyposażone w intuicyjne wyświetlacze, systemy automatycznego czyszczenia oraz filtry oczyszczające wodę. Wszystko to ułatwia nie tylko przygotowywanie kawy, ale też konserwację sprzętu, która jest tak ważna, by ekspres był sprawny przed długi czas. Serwując gościom kawę przygotowaną w takim ekspresie z pewnością ich zaskoczymy. To inwestycja, która bez wątpienia będzie udana!ekspresy automatyczneekspresy automatyczne

Ciekawą ofertę automatycznych ekspresów ciśnieniowych i nie tylko posiada marka Krups – sprawdzisz ją TUTAJ.

Dodaj komentarz