Smartfon dla dziecka – jaki wybrać?

W dobie tak szybkiego rozwoju technologicznego chyba nikogo już nie dziwi widok kilkulatka z telefonem w ręce. Wiele starszych osób przyznaje, że ich wnuki, które jeszcze nie potrafią dobrze czytać, lepiej radzą sobie z obsługą smartfona czy tabletu niż oni. Dlatego też prędzej czy później rodzice staną przed dylematem: jaki smartfon dla dziecka wybrać?

Smartfon dla dziecka – kupować czy nie?

Kupowanie smartfona dla dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym może budzić mieszane uczucia. W końcu smartfon to nie zabawka, kosztuje sporo, a w rękach dziecka może szybko się zgubić lub zepsuć. Z drugiej jednak strony smartfon dla dziecka może być formą kontroli rodzicielskiej. W jakim sensie? Rodzic ma możliwość w każdej chwili skontaktować się z dzieckiem, by dowiedzieć się, gdzie jest i czy jest bezpieczne. Podobnie dziecko, mając jakiś problem, może zadzwonić do mamy lub taty i poprosić o pomoc.smartfon dla dziecka W dzisiejszym niebezpiecznym świecie, w dużych miastach, rodzice mogą czuć się szczególnie zatroskani o swoje dzieci. Dlatego widok 6 lub 7-latka ze smartfonem w ręce wcale nie musi być synonimem rozpieszczania dziecka czy materializmu rodziców. Taki zakup często bywa po prostu praktyczny i ułatwia opiekę nad dzieckiem, gdy jest poza domem.

Jaki smartfon dla dziecka?

Skoro już podejmiemy decyzję o tym, by zakupić smartfon dla swojego dziecka, musimy podjąć kolejną decyzję – jaki model wybrać. Na rynku jest naprawdę ogromny wybór, niemniej dzieci w wieku szkolnym to inna grupa odbiorców niż dorośli. Dlatego wybierając dla nich smartfona, trzeba kierować się nieco innymi kryteriami. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Przede wszystkim powinien on być prosty i wygodny w obsłudze. Dla dzieci, które jeszcze nie potrafią płynnie czytać czy pisać, główną funkcją będzie prowadzenie rozmów. To właśnie te tradycyjne funkcje w każdym telefonie powinny decydować o zakupie.smartfon dla dziecka Dobrze też, by taki smartfon dla dziecka nie miał zbyt dużego wyświetlacza oraz delikatnej obudowy. Dzieci często w zabawie mogą upuścić telefon i dobrze, by nie zepsuł się już po pierwszym takim upadku. Być może dobrym rozwiązaniem będzie zakup w pakiecie ochronnego case’a na smartfona oraz szkła hartowanego na wyświetlacz. W podjęciu decyzji mogą pomóc informacje zawarte TUTAJ.

Dodaj komentarz