Fitness dla mężczyzn – obciach czy ciekawa pasja?

Dzień dobry Moi Drodzy!

Chyba każdy z nas wie, że „sport to zdrowie”. Utarło się jednak, że miejsce ćwiczących mężczyzn jest w siłowni przy ciężkich maszynach do ćwiczeń, natomiast wyłącznie kobiety mogą korzystać z zajęć typu fitness. Gdyby w klubie fitness pojawił się jakiś mężczyzna, byłby to dla niego obciach. Ale czy tak jest naprawdę? Czy fitness dla mężczyzn jest zabroniony? Sprawdźmy!

Fitness dla mężczyzn – ćwiczenia dla zdrowia

Czym w ogóle są zajęcia fitness? Ogólnie mówiąc, są to zajęcia w grupie polegające na ćwiczeniach aerobowych, które wzmacniają mięśnie, ogólną wytrzymałość fizyczną oraz kondycję. Okazuje się, że są one równie potrzebne mężczyznom, jak i kobietom. Wręcz niezdrowym byłoby ćwiczenie wyłącznie na siłowni przy podnoszeniu ciężarów. Ćwiczenia typu fitness pozwalają przygotować całe ciało na rozrost tkanki mięśniowej. Fitness dla mężczyzn zalecany jest przez wszystkich trenerów, którzy zgodnie przyznają, że dobry trening nie może być monotonny, nie może więc zamykać się na jedną formę aktywności fizycznej. Tymczasem rozmaite zajęcia fitness angażują różne partie ciała, dzięki czemu są one równo rozwinięte fizycznie. Jakie ćwiczenia można więc polecić mężczyznom, jeśli chodzi o fitness?

Power pump, spinning i crossfit

Power pump to zajęcia przy muzyce z pomocą sztang. Pod okiem trenera uczestnicy wykonują określone ruchy w rytm muzyki, ale przy małym obciążeniu. Kluczem jest tu duża liczba powtórzeń, co skutkuje zwiększeniem wytrzymałości fizycznej.

fitness dla mężczyzn
Power pump

Spinning, nazywany ten indor cycling to zajęcia polegające na jeździe na rowerze stacjonarnym. Obciążenie oraz prędkość dostosowuje się do muzyki, ale przede wszystkim do indywidualnych potrzeb uczestników zajęć. To szczególnie skuteczne ćwiczenie dla osób chcących zgubić kilka zbędnych kilogramów i oczekują dość szybkich efektów.

fitness dla mężczyzn
Spinning

Crossfit to najpopularniejszy rodzaj fitnessu męskiego, nazywany także power bar lub power cross. Trening ten łączy w sobie elementy siłowe oraz gimnastyczne, przez co jest też dość wymagający. Crossfit łączy w sobie ćwiczenia na wszystkie partie ciała, w jego skład wchodzą między innymi brzuszki, pompki, wyskoki, podciąganie, skakanie na skakance czy martwy ciąg. Jego celem jest przede wszystkim wzmocnienie wytrzymałości mięśni i podniesienie kondycji fizycznej.

fitness dla mężczyzn
Crossfit

A co Wy sądzicie o fitnessie dla mężczyzn? Warto przełamać osobiste bariery czy wstyd i zacząć korzystać z tych zajęć? Czekam na opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz