Flota samochodowa i jej zalety

Dzień dobry Kochani!

Istnieją takie branże biznesowe, w których flota samochodowa odgrywa bardzo ważną rolę. Bez niej właściwie biznes by nie istniał. Flota samochodowa, inaczej leasing samochodów, to wynajmowanie przez firmę określonej liczby samochodów osobowych lub ciężarowych, z których korzysta się w pracy. Znalezienie atrakcyjnej oferty leasingowej może być jednak wyzwaniem.

Flota samochodowa i jej zalety

Leasing samochodów w firmie ma wiele zalet. Na początku jednak powiedzmy sobie, na czym polega. Otóż chodzi o wynajem samochodów w oparciu o umowę, która określa czas trwania leasingu, a także co miesięczną ratę za leasing. Do nasze dyspozycji są nowe samochody, a w kwotę comiesięcznej raty wchodzą już opłaty za ich ubezpieczenie oraz wszelkie naprawy. Gdy umowa leasingowa dobiega końca, mamy możliwość wykupienia tych samochodów nawet za 60% ich pełnej wartości, co dla firmy jest bardzo opłacalne.

flota samochodowa
Leasing samochodów pozwala na wynajem pojazdów zarówno osobowych, jak i ciężarowych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, flota samochodowa może zawierać zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze – wszystko zależy od profilu działalności. Możemy także wybrać sobie różne rodzaje leasingu, między innymi leasing z niską wartością końcową, z wysoką wartością końcową lub wynajem długoterminowy. Pierwsze z wymienionych rozwiązań pozwala firmie na zakup floty samochodowej bez angażowania dużych środków pieniężnych firmy. To dobra opcja dla firm, które są zainteresowane wykupem samochodów po upływie umowy leasingowej. Druga wymieniona możliwość jest dobra dla przedsiębiorców, którym zależy na niskich ratach leasingowych i nie są zainteresowani wykupem samochodów po zakończeniu umowy. Wynajem długoterminowy to oferta finansowania zakupów samochodów dla firmy z pełną obsługą firmowej floty. W tej opcji nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty.

flota samochodowa
Wybór floty samochodowej oraz rodzaju leasingu powinien być dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb i możliwości firmy.

Atrakcyjna flota samochodowa powinna oferować samochody wysokiej jakości, o przydatnych dla naszej firmy rozwiązaniach.

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz