Zaplanuj tegoroczne wakacje: Bułgaria

Witajcie!

Chociaż za oknami wciąż aura jest bardziej zimowa niż letnia, wielu już zaczyna planować tegoroczne wakacje. Na stronach biur podróży już pojawiają się oferty „first minute”, oferujące różne wycieczki w ciepłe kraje w atrakcyjnych cenach. Jednym z popularnych krajów będącym celem turystów jest Bułgaria. Sprawdźmy, które kurorty w Bułgarii warto odwiedzić i jakie można tam znaleźć atrakcje.

Bułgaria – wczasy z Twoich marzeń!

Bułgaria to uroczy, malowniczy kraj położony na zachodnim brzegu Morza Czarnego, między Grecją, Turcją, Serbią, Macedonią i Rumunią. Wyróżnia się nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale też wyjątkowo bogatą historią i kulturą. Do dwóch najważniejszych bułgarskich kurortów obleganych co roku przez turystów należy Sozopol i Złote Piaski. bułgariaSą pełne luksusowych hoteli i restauracji, miejsc rozrywki, ale również urokliwych knajpek serwujących bułgarskie przysmaki i romantycznych uliczek wprost stworzonych na randki dla zakochanych. Wybierając się w głąb kraju, możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków, będące pozostałością po czasach Turków Osmańskich, prawosławnej kultury sakralnej i kultury bałkańskiej. Do najsłynniejszych można zaliczyć Monaster Rylski, meczet Tombuł Dżamijae czy grobowiec z Kazanłyku.

bułgaria
Monaster Rylski – Bułgaria

Bułgaria słynie też z wyśmienitej, lekkiej i bardzo aromatycznej kuchni, a także bogactwa wielu lokalnych win.

O czym pamiętać, planując wczasy w Bułgarii?

Jeżeli planujemy wyjazd do Bułgarii, warto dobrze się do niego przygotować. Poniżej zamieszczam przydatne informacje pozwalające spędzić ten czas w sposób bezpieczny i udany:

Strefa czasowa: czas polski + 1 godzina
Język: bułgarski, w miejscowościach turystycznych można porozumieć się również po niemiecku i angielsku
Waluta: lev bułgarski
Komunikacja: głównie taksówki – w dzień od 0,39 do 0,50 leva za 1 km, w nocy 0,95 leva za 1 km
Ceny: w większości pubów, barów i restauracji można kupić już od 1 leva
Długość lotu: około półtorej godziny.

Mam nadzieję, że zawarte tu informacje pomogą Wam zaplanować tegoroczne wczasy. Oby okazały się niezapomnianym i wspaniałym przeżyciem!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz