Ford Connect Tourneo – zalety

Witam Moi Drodzy!

W kategoriach samochodów dostawczych mamy wielki wybór, marki prześcigają się w udoskonaleniach dla kierowców, którzy spędzają większość dnia za kółkiem. Co oferuje nam jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie? Ford Tourneo Connect, następca starego dobrego Transita w wersji Connect. Czym się wyróżnia ?

Ford Connect Tourneo – zalety

W Tourneo odnajdziemy dość popularne i ekonomiczne jednostki napędowe Forda EcoBoost w pojemnościach 1,0 i 1,6 litra. Wersja z silnikiem wysokoprężnym posiada znaczek TDCI o pojemności 1,6 litra. Ford Tourneo jest pierwszym samochodem w tej klasie który otrzymał najwyższe odznaczenie Euro NCAP w postaci 5 gwiazdek. Wyposażony jest w system Active City Stop mającym zapobiegać kolizjom przy małych prędkościach. Auto może zakupić w dwóch wersjach Connect i Grand Connect. Pierwsza wyposażona jest w standardowe 5 siedzeń, w drugiej jest możliwość domontowania trzeciego rzędu, co czyni pojazd 7-osobowym. Pojazd posiada czujniki parkowania, co zdecydowanie ułatwia parkowanie w zatłoczonych miejscach samochodem tych rozmiarów. Czujniki te współpracują również z kamerą cofania, której ekran jest umieszczony w centralnym miejscu deski rozdzielczej. Zamontowane światła przeciwmgielne doświetlają nam pokonywane zakręty. Auto posiada również wbudowany tempomat i możliwość regulowania ograniczania prędkości w trakcie jazdy, które zdecydowanie pomogą nam uniknąć mandatów i odciążą nas w trakcie wielogodzinnej podróży.

Odnośnie wygody podróżowania, Ford również się postarał, oferuje nam bowiem między innymi 16 ustawień foteli, możliwość składania ich na płasko, podgrzewania ich, również automatyczne reflektory czy wycieraczki z czujnikiem deszczu, które uprzyjemnią podróż i sprawią, że będzie bezpieczniejsza. Elektrycznie składane i podgrzewane lusterka również są bardzo przydatnym dodatkiem, a to wcale nie koniec. Producent oferuje o wiele wiele więcej, wejdź i sprawdź. 😉

A co Wy sądzicie o tym modelu Forda? Chętnie poznam Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz