Ford Focus – jak się zmieniał na przestrzeni lat?

Ford Focus to jeden z popularniejszych modeli tej marki samochodowej. Odznacza się funkcjonalnością, wygodą i innowacyjnością rozwiązań. Doczekał się już kilku wersji, zarówno w kombi, jak i hatchbacku, sedanie i RS. Jak zmieniał się na przestrzeni lat?

Ford Focus – kiedyś i dziś

Ford Focus pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 1998 roku. Docelowo miał zastąpić Escorta. Już od pierwszej wersji był bardzo dobrze wyposażony, a z biegiem lat zmienił się także jego wygląd – stał się bardziej kanciasty. W 2007 roku zaczęto projektować go zgodnie z zasadą Kinetic Design.

Focus I posiadał wyjątkową stylizację nadwozia New Edge Design. Poza tym posiadał tylne zawieszenie z płaskim wahaczem.

ford focus
Ford Focus I

Focus II został poddany liftingowi w roku 2007 i od tej pory zaczęto go produkować według wspomnianej wcześniej zasady Kinetic Design.

ford focus
Ford Focus II

W 2011 roku pojawił się na rynku Focus III w wersji elektrycznej. W 2012 roku zajął 3. miejsce w plebiscycie „Europejski Samochód Roku”.

ford focus
Ford Focus III

Najnowsza wersja Forda Focusa prezentuje się doskonale – ostatecznie przeprojektowano jego nadwozie, a także wprowadzono sporo rozwiązań technologicznych uprzyjemniających jazdę. Wersja ST-Line powstała z myślą o kierowcach ceniących dynamikę jazdy.

ford focus
Focus ST-Line

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jest system FORD SYNC 3 z systemem obsługi głosowej w języku polskim oraz 8-calowym ekranem dotykowym. Pozwala on w bardzo intuicyjny sposób sterować systemem audio podłączonego telefonu lub nawigacji. Na uwagę zasługuje też nowoczesny silnik benzynowy i wysokoprężny zapewniające moc i ekonomiczność jazdy.

ford focus
Najnowszy Focus RS

Wszystko to, i wiele innych funkcji i technologii pojawiających się w modelu Focus sprawiają, że prowadzenie go to czysta przyjemność.

Dodaj komentarz