Auto z wypożyczalni – o czym warto pamiętać?

Wynajem samochodu na weekend czy dłuższy wakacyjny wyjazd to często wygodne i praktyczne rozwiązanie. W Polsce powstało już wiele wypożyczalni samochodów, oferujących różne modele pojazdów, jak i różne warunki umowy. O czym więc warto pamiętać, decydując się na auto z wypożyczalni? Na co uważać?

Auto z wypożyczalni – co oferuje polski rynek?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, w Polsce można znaleźć wiele punktów oferujących wynajem samochodów. Każdy z nich ma swoje warunki i działa w myśl określonych przepisów i regulaminów. Zatem każdy z nich może też nieco inaczej podchodzić do udzielanych usług. Dlatego decydując się na auto z wypożyczalni, nie sugerujmy się jedynie atrakcyjną ceną czy bogatą flotą samochodową. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, w jaki sposób naliczana będzie należność za wynajem samochodu. Standardowo kwota za wynajem jest naliczana za kolejne 24 godziny. Oznacza to, że nie ma możliwości wynajęcia samochodu na krótszy okres. Z kolei przekroczenie jednej doby sprawi, że będziemy musieli opłacić kolejną, nawet jeśli nie wykorzystamy jej do końca.auto z wypożyczalni Ważną rzeczą są też wymagania stawiane potencjalnemu Klientowi. Musimy upewnić się, czy je spełniamy nim zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Pamiętajmy, że każda z nich może mieć nieco inne wymagania w tym aspekcie. Często młodzi i niedoświadczeni kierowcy mogą liczyć wyłącznie na małe, tańsze samochody. Planując więc rodzinny wyjazd, wcześniej sprawdźmy, czy będziemy mogli wynająć większy samochód z pojemnym bagażnikiem.

Jaki model samochodu wybrać?

Jeżeli już uporaliśmy się z kwestiami podstawowymi dotyczącymi wynajmu samochodu, musimy zadecydować, jaki model pojazdu nas interesuje oraz dokładnie przyjrzeć się ofercie wypożyczalni. Każda z nich posiada inne samochody, o różnym standardzie wyposażenia. Nie każde auto z wypożyczalni będzie więc posiadać takie udogodnienia, jak wbudowany GPS, czujniki trakcji czy parkowania, albo automatyczną skrzynię biegów. Jeżeli nam zależy na tych dodatkowych funkcjach, dopytajmy o nie pracownika wypożyczalni. Może się okazać, że będą one dostępne w samochodzie z tak zwanej klasy premium, za który należy doliczyć dodatkową opłatę. Warto też zapytać o dodatki gwarantujące bezpieczeństwo w trakcie jazdy, np. foteliki i siedziska samochodowe dla dzieci, bagażnik na rowery lub narty czy łańcuchy na koła.auto z wypożyczalni

Decydując się na auto z wypożyczalni, zawsze pytajmy o każdy możliwy szczegół. Wypożyczalnie samochodów rządzą się bardzo różnymi prawami. To, co w jednej będzie standardem, w innej może być niedostępne lub dodatkowo płatne. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek w dniu odbioru samochodu, dobrze wszystko sprawdźmy.

Dodaj komentarz