Ford Focus Kombi – wygodny i nowoczesny

Witajcie Moi Drodzy,

Pozostajemy w temacie samochodów. Tym razem chcę się z Wami podzielić krótką recenzją znanego i powszechnie używanego samochodu, mianowicie Forda Focus Kombi. Jakie są jego zalety? Sprawdźcie sami!

Nowy Ford Focus Kombi zachęca nas swoimi wymiarami i wyposażeniem. Model po faceliftingu ma na wyposażeniu Ford SYNC 2 (system synchronizacji urządzeń przenośnych z samochodem), które współpracuje z 8” wyświetlaczem, za pomocą którego obsłużymy nawigację, system audio czy klimatyzacje. System Active Park Assist otrzymał nowe funkcje parkowania prostopadłego, oraz pomoc w wydostaniu się z równoległego miejsca parkingowego na które wprowadzał nas już w poprzedniej wersji. Pojazd jest oferowany zarówno z silnikami benzynowymi jak i wysokoprężnymi, które zostały zoptymalizowane, aby zaoferować maksymalne osiągi przy jednoczesnej ekonomiczności. Za przyjemność z jazdy odpowiada przekładnia biegów PowerShift zespolona z łopatkami przy kierownicy – połączenie to daje równocześnie maksymalną wydajność.

Wymiary Forda Focusa Kombi wynoszą: 4560 mm długości, 1823 mm szerokości, i 1492 mm wysokości. Jest on dłuższy od swojego 5-drzwiowego brata o całe 200 mm, ma ten sam rozstaw osi i tą samą wysokość. Inżynierowie Forda wygospodarowali w tak małych wymiarach naprawdę dużo przestrzeni. Minimalna pojemność bagażnika wynosi 476 litrów, po rozłożeniu siedzeń powiększa się aż do 1502 litrów. Właśnie wersja kombi dzięki układowi zawieszenia opartemu na pochylonych amortyzatorach jednorurowych daje nam możliwość przewiezienia pomiędzy nadkolami ładunków o długości 1149 mm, więc aż o 119 mm dłuższe niż w wersji hathback. Ta masa przestrzeni na bagaże w zupełności zaspokoi nasze wakacyjne potrzeby. Wnętrze wykonane jest ze starannością i dbałością o szczegóły.

A co Wy sądzicie o Fordzie Focusie Kombi? Czekam na opinie w komentarzach!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz