Ford Mondeo – jak się zmieniał na przestrzeni lat?

Ford Mondeo to model, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten samochód osobowy klasy średniej po raz pierwszy pojawił się na drogach w roku 1993 i do dzisiaj pojawiają się kolejne jego generacje. Co można powiedzieć o Fordzie Mondeo? Jak z biegiem lat się zmieniał?

Ford Mondeo – jak to się zaczęło?

Ford Mondeo Mk I pojawił się na rynku w 1992 roku jako zastępca modelu Sierra. Z założenia chodziło o stworzenie samochodu światowego – stąd nazwa Mondeo od łacińskiego słowa „mundus”, czyli świat.

ford mondeo
Ford Mondeo Mk I

Producentom zależało, by ten samochód osobowy trafił w potrzeby kierowców z całego świata i był dostępny na wszystkim rynkach samochodowych. Starano się wykorzystać najnowocześniejsze, dostępne wtedy technologie. Ford Mondeo Mk II pojawił się na rynku w roku 1996. Nazywany jest drugą generacją modelu, ale tak naprawdę to jedynie lekko zmodernizowany pierwszy model, oznaczony przed producenta znakiem Mk II.

ford mondeo
Ford Mondeo Mk II

Co kilka lat pojawiały się kolejne generacje tego modelu Forda, w którym poprawiano pewne funkcje czy unowocześniano jego wygląd wewnątrz i na zewnątrz.

Ford Mondeo Titanium

Obecnie producent oferuje najnowszą wersję tego modelu – Mondeo Titanium. Samochód odznacza się pięknym, nowoczesnym nadwoziem, ekonomiczną, a jednocześnie dynamiczną jazdą oraz zastosowaniem technologii ułatwiających jazdę, nawet na trudniejszych trasach. Mondeo Titanium został wyposażony na przykład w stylowe, a jednocześnie znacznie poprawiające widoczność na drodze reflektory LED do jazdy dziennej. Dzięki nim dostrzeżemy na drodze samochód ze znacznie dalszej odległości. Innym ciekawym rozwiązaniem jest podgrzewana przednia szyba Quickclear. Przyda się zwłaszcza w okresie zimowym, gdy na co dzień musimy walczyć z mrozem, marznącym deszczem czy śniegiem osiadającym na szybie. Zamiast skrobać szybę, narażając ją na powstanie rys, wystarczy wcisnąć jeden guzik, a elementy grzewcze oczyszczą ją za nas. Mroźne poranki nie będą już dla nas wyzwaniem.ford mondeo

Więcej informacji na temat Forda Mondeo i jego kolejnych generacji znajdziecie także TUTAJ.

Dodaj komentarz