Jak szybciej wziąć rozwód? Sprawdź te porady!

sprawa rozwodowa

Szybsze uzyskanie rozwodu może być dla niektórych par priorytetem, ale szybkość procesu rozwodowego w dużej mierze zależy od konkretnej sytuacji i przepisów. Oto kilka wskazówek, które mogą przyspieszyć proces rozwodowy!

Wzajemne porozumienie

Jeśli ty i twój małżonek możecie uzgodnić warunki rozwodu, takie jak podział majątku, opieka nad dzieckiem i alimenty, może to znacznie przyspieszyć proces rozwodowy.

Rozwód bez orzekania o winie

W takim przypadku można wziąć rozwód bez orzekania o winie, który może być orzeczony nawet podczas jednej rozprawy. W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie konieczne jest przeprowadzenie czasochłonnego procesu dowodowego przez sąd, co wydłuża czas oczekiwania na orzeczenie.

Oczywiście, gdy wina jest bezsporna, w takim przypadku taki rodzaj rozwodu będzie najkorzystniejszym wyborem, by uzyskać sprawiedliwe rozwiązanie związku małżeńskiego.

Skonsultuj się z prawnikiem

Zatrudnij doświadczonego prawnika ds. rozwodów, który skutecznie poprowadzi Cię przez proces prawny i zadba o prawidłowe złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Gdy planowany jest szybki rozwód Gliwice to miasto, w którym działa wiele sprawdzonych i polecanych kancelarii adwokackich i radcowskich.

Dokładnie wypełnij wymaganą dokumentację

Wypełnij dokładnie i szybko wszystkie niezbędne formularze rozwodowe, w tym pozew o rozwód. Pomocne informacje dotyczące ich przygotowania można znaleźć online lub można zlecić te czynności prawnikowi.

Zbierz dokumenty finansowe

Zbierz wszystkie dokumenty finansowe, w tym wyciągi bankowe, zeznania podatkowe i dokumentację majątkową, aby ułatwić podział majątku.

Mediacja

Rozważ mediację rozwodową, podczas której neutralna osoba trzecia pomaga Tobie i Twojemu współmałżonkowi osiągnąć porozumienie w kluczowych kwestiach. Może to być szybsze i mniej sporne niż długotrwała rozprawa sądowa.

Unikaj problemów z rozwodem

Wrogość, niechęć do współpracy mogą przedłużyć proces i prowadzić do poważniejszych problemów, na przykład związanych z podziałem majątku.

Zachowaj porządek w dokumentach

Przechowuj wszystkie dokumenty i korespondencję związaną z rozwodem w uporządkowany i łatwo dostępny sposób. Dzięki temu możesz sięgnąć po nie zawsze wtedy, gdy będą one konieczne.

Warto wiec pamiętać o powyższych poradach, ponieważ razem z nimi uzyskanie rozwodu będzie mogło być jeszcze łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze. W każdej sytuacji warto także pamiętać o tym, jak duże wsparcie może zapewnić prawnik, szczególnie ten specjalizujący się w sprawach rozwodowych. Razem z jego pomocą będzie można bez większych trudności zakończyć nawet wymagający rozwód!

Dodaj komentarz