Jak urządzić przedpokój w stylu nowoczesnym? Pomysły na aranżację.

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą wchodzący do mieszkania goście, a co za tym idzie może stanowić on jego wizytówkę  i być zapowiedzią tego, czego należy spodziewać się w dalszej części domu.. Warto zatem poświęcić mu nieco uwagi i zadbać o to, aby wyglądał doskonale i odpowiednio łączył się z resztą pomieszczeń.

modny przedpokoj

Nowoczesny przedpokój- na co zwracać uwagę przy aranżacji?

Nowoczesne mieszkania cechują się często prostotą i minimalizmem. Istotne jest jednak to, że pomimo tego, potrafią przykuć wzrok i zrobić naprawdę dobre wrażenie. Kiedy trzeba podjąć się więc aranżacji nowoczesnego przedpokoju, dobrze jest także wykorzystać proste, klasyczne elementy, do których z łatwością będzie można dołączyć różne ciekawe detale, ożywiające przestrzeń. Czego nie może zatem zabraknąć w idealnie wykończonym przedpokoju?

  • Światła. Przedpokój, to często miejsce, pozbawione okien. Należy zatem zastanowić się nad tym, jak dobrze go oświetlić. Poza dużą, ładną lampą sufitową, dobrze jest postawić również na niewielkie ledowe lampki, umieszczone przy listwach podłogowych lub czujniki, które zareagują na ruch i oświetlą przestrzeń, kiedy ktoś wejdzie do środka.
  • Pufy, ławki i wieszaki. Najważniejszą częścią przedpokoju jest rzecz jasna miejsce, w którym będzie można spokojnie się rozebrać. Kiedy dysponujemy większym metrażem, można zdecydować się na ławki lub zabudowę, która składać się będzie z szafy, oraz miejsca siedzącego. Jeżeli jednak pomieszczenie jest niewielkie, wówczas warto postawić na wygodne pufy, które można ustawić w dowolnym miejscu lub przenieść, kiedy zajdzie taka potrzeba.
  • Ciekawy wzór na ścianie to doskonałe rozwiązanie, także w przedpokoju. Z racji tego, że często nie ma w nim zbyt dużej ilości miejsca, tapeta może okazać się świetnym sposobem, aby ożywić to pomieszczenie i dodać mu charakteru.
  • Ciekawe dodatki. Ulubione kwiaty, obrazy, zdjęcia, czy też ciekawe wieszaki na ubrania, również mogą sprawić, że nowoczesny przedpokój nabierze całkiem innego wyglądu. Warto pamiętać, aby trzymać się raczej jednolitej kolorystyki i zostawić wystarczającą ilość miejsca, aby móc wygodnie się rozbierać i ubierać.

modne wnetrza

Jak połączyć przedpokój z resztą mieszkania?

Połączyć nowoczesny przedpokój z resztą mieszkania, można na różne sposoby. Otwarta na salon przestrzeń, będzie dobrze wyglądać, kiedy znajdujące się w niej dodatki oraz kolory będą takie same, jak te, które dominują w innych pokojach. Ciekawym rozwiązaniem, mogą się okazać tapety do przedpokoju https://4wall.pl/29_tapety-do-przedpokoju, które pojawią się także w kolejnym pomieszczeniu.

nowoczesne wnetrza

Ściany w nowoczesnym przedpokoju.

Styl nowoczesny, w dużej mierze charakteryzuje się minimalizmem, dlatego ściany w przedpokoju również będą dobrze wyglądać, kiedy zostaną białe, lub pokryje je tapeta w delikatnym odcieniu. Gładka tapeta na ścianę , w jasnych barwach sprawdzi się w pomieszczeniu niewielkim. Pozwoli optycznie je powiększyć. Jeżeli mimo wszystko lubisz ciemne kolory, możesz postawić na tapety brokatowe, takie rozwiązanie także świetnie będzie się prezentować przy wejściu do mieszkania. Ciekawym pomysłem będą tapety 3D. Nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale także przykują wzrok. Urządzając nowoczesny przedpokój nie sposób wspomnieć także o popularnym trendzie, jakim są tapety imitujące na przykład beton lub cegły. Będzie to świetny wybór, jeżeli resztę mieszkania urządzasz w stylu loftowym.

styl loftowy

Dodaj komentarz