Jak wybrać gaz do wózków widłowych?

gaz do wozka widlowego

Zasilane gazem wózki widłowe są coraz bardziej popularne. Koszt ich eksploatacji jest bowiem niższy w porównaniu do wózków z napędem spalinowym. Aby wózki na gaz pracowały sprawnie i wydajnie, należy uważnie wybierać paliwo i jego dostawcę.

Gaz do wózków widłowych to mieszanina propanu i butanu w odpowiednich proporcjach. Wózkiem widłowym raczej nie podjedziemy na stację benzynową, jak w przypadku samochodów. Dlatego też kupuje się go w butlach, które następnie są podłączane do instalacji znajdującej się w wózku.

Gdzie kupować gaz do wózków widłowych?

Solidny dostawca gazu płynnego do wózków widłowych i innych instalacji powinien posiadać wszelkie zezwolenia, jakie wymagane są od dystrybutorów paliw płynnych. Oferowane przez niego produkty muszą mieć odpowiednie atesty i być właściwie oznakowane. Na butlach z gazem zawsze musi znajdować się data ważności. Po tym terminie nie można gazu sprzedawać. Gaz w butlach zawsze należy kupować u sprawdzonych, renomowanych dystrybutorów. Tym bardziej, jeśli jest to gaz do wózków widłowych, które pracują w dużych hurtowniach i magazynach, w których bardzo ważne jest bezpieczeństwo nie tylko mienia, ale również osób znajdujących się w pobliżu wózków.

Zamówienie z fachową dostawą

Zakup butli z gazem na potrzeby wózków widłowych to spora inwestycja nie tylko finansowa, ale również logistyczna. Najczęściej firmy, hurtownie czy magazyny zamawiają większą liczbę butli niż jedna czy dwie sztuki. Przewiezienie sporego ładunku zawierającego butli z gazem wymaga ostrożności i umiejętnego podejścia. Doskonałym rozwiązaniem dla klientów, zwłaszcza tych hurtowych, może być zakup butli u sprzedawcy, który zapewnia również dostawę pod wskazany adres. W takim przypadku kupujący nie musi martwić się o bezpieczny przewóz niebezpiecznego ładunku – sprzedawca zrobi to za niego.

Dodaj komentarz