Jaki silnik wybrać, czyli zakup samochodu

Witajcie Moi Drodzy!

Wybierając samochód dla siebie lub dla firmy, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Musimy się zastanowić między innymi, jaki silnik wybrać, aby samochód posłużył nam wiele lat i umożliwiał bezpieczną i komfortową jazdę. Do wyboru mamy kilka rodzajów silników, na przykład benzynowe czy diesla. Który silnik będzie lepszy i dla kogo? Sprawdźmy!

Jaki silnik wybrać do samochodów firmowych?

Jeżeli kupujemy flotę samochodową dla swojej firmy i liczymy się z tym, że nasi pracownicy będą dużo podróżować, warto wybrać samochód z silnikiem diesla. Jeżeli roczny przebieg wynosi około 40 000-50 000 km, silnik diesla okaże się o wiele lepszy od benzynowego.

jaki silnik wybrać
W samochodach firmowych pokonujących wiele kilometrów lepiej sprawdzi się silnik diesla.

Przeciętny kierowca pokonuje bowiem w ciągu roku około 15 000 km, czyli o wiele mniej, zatem silnik diesla byłby niedopasowany do jego potrzeb, ponadto kierowca nie wykorzystałby wszystkich możliwości silnika, co nie miałoby sensu.

Silnik benzynowy dla zwykłego kierowcy

Większość kierowców, myśląc o tym, jaki silnik wybrać w swoim samochodzie, skłania się ku silnikom benzynowym. Wbrew obiegowym opiniom, silnik benzynowy wcale zużywa dużo paliwa przy niskich osiągach. Obecnie nowoczesne silniki benzynowe TSI mają niedużą pojemność, ale są wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę. To wyjątkowe połączenie sprawia, że silnik TSI jest bardzo wydajny i ma naprawdę dobre osiągi przy stosunkowo niskim zapotrzebowaniu na paliwo.

jaki silnik wybrać
Silnik 1.4 TSI

To idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy! Istnieją też różne wersje tych silników, umożliwiające wybór alternatywnych paliw, na przykład CNG lub LPG.

Więcej informacji o tym, jaki silnik wybrać i na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie samochodu znajdziecie na stronach internetowych.

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz