Jakie branże korzystają z czyściw przemysłowych?

czysciwo przemyslowe

Czyściwa przemysłowe w swojej tradycyjnej wersji wykorzystywane są, jak sama nazwa wskazuje, do wycierania lub polerowania różnego rodzaju powierzchni. Z tego powodu obecnie używane są praktycznie wszędzie i w każdym sektorze. Ich uniwersalne zastosowanie doceniają niemal wszystkie gałęzie przemysłu. Do niektórych z nich jednak muszą być one specjalnie dostosowane. Jakie branże korzystają z czyściw przemysłowych?

Przemysł spożywczy

Czyściwa przemysłowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Branża ta jest bardzo specyficzna, ponieważ wszystkie urządzenia, które mają, kontakt z żywnością muszą spełniać odpowiednie normy. Dlatego w halach produkcyjnych w celu zachowania higieny stosuje się specjalnie przeznaczone dla tego sektora produkty. Należą do nich również czyściwa przemysłowe. Podczas ich wyboru należy jednak zwrócić uwagę, czy są one dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Przemysł farmaceutyczny

Kolejną branżą, która wykorzystuje czyściwa przemysłowe to szeroko pojęta farmacja. Tutaj wszelkie normy związane z zachowaniem czystości i higieny poszczególnych elementów muszą być na najwyższym poziomie. Z tego powodu sprzęt laboratoryjny, blaty robocze, całe linie produkcyjne, a także aparatura jest regularnie myta.

Przemysł metalowy

Szerokie zastosowanie czyściw przemysłowych docenia też branża metalowa. Produkty oferowane przez firmę Barneo sprawdzają się podczas oczyszczania różnego rodzaju maszyn, urządzeń i pojazdów, a także ich części. Wersja nasączona w wiaderku świetnie radzi sobie ze smarami, olejami czy płynami, dlatego korzystają z niej także mechanicy samochodowi.

Rolnictwo

Branża rolnicza również wykorzystuje różnego rodzaju czyściwa. Stosuje się tutaj wersje już nasączone specjalnym płynem. Doskonale sprawdzają się one w przypadku usuwania smarów na przykład z maszyn. W tym sektorze używane są również opcje na sucho. Mogą być one bardzo miękkie i delikatne, przeznaczone na przykład do rąk i trudno dostępnych powierzchni, ale i grube, które można stosować z rozpuszczalnikami. Nie sposób wymienić wszystkie branże używające czyściw przemysłowych, ponieważ są one szeroko wykorzystywane również w szpitalach, kosmetyce, fryzjerstwie i poligrafii. To także podstawowe elementy wyposażenia serwisów sprzątających.

Dodaj komentarz