Jakie działanie mają woreczki nikotynowe?

woreczki nikotynowe

Przez wielu mylone są one ze snus, czyli popularną używką stosowaną w krajach skandynawskich. W rzeczywistości jednak są one całkowicie innym wyrobem, który ma również inne działanie. Co warto wiedzieć o woreczkach nikotynowych? Przyglądamy się bliżej tym produktom!

Woreczek nikotynowy – czym tak naprawdę jest?

Torebka, saszetka czy woreczek nikotynowy – to nazwy stosowane do opisu wyrobu nikotynowego, które mają postać niewielkiego woreczka. Są one przeznaczone do umieszczenia w jamie ustnej, gdzie dochodzi do wydzielania nikotyny, która następnie przechodzi do krwiobiegu.

Chociaż na pierwszy rzut oka woreczki nikotynowe wyglądają dokładnie tak, jak snus, to jednak warto wskazać, że mają one w rzeczywistości inną zawartość. Wewnątrz woreczków znajdują się włókna roślinne, które nasączane są za pomocą nikotyny oraz innych substancji nadających woreczkom przyjemny smak i zapach.

Ze względu na swoją postać saszetki nikotynowe charakteryzują się prostym użytkowaniem oraz są bardzo dyskretne, ponieważ wystarczy umieścić jedną saszetkę w ustach, by uzyskać efekt podobny do palenia papierosów, używania e-papierosów, waporyzatorów czy wspomnianego snus.

Rodzaje saszetek nikotynowych

Producenci oferujący obecnie woreczki nikotynowe mogą przedstawić swoim klientom wiele wariantów tych wyrobów do wyboru.

Najczęściej woreczki nikotynowe dzielone są pod względem ilości nikotyny oraz smaku i zapachu, dzięki czemu ich użytkownicy mogą dobrać odpowiedni rodzaj produktów do swoich oczekiwań.

W sprzedaży można znaleźć między innymi woreczki nikotynowe o smakach miętowych, cytrusowych, jagodowych. Warto więc sprawdzić różne warianty, by dobrać woreczki do własnych oczekiwań.

Czym wyróżniają się saszetki z nikotyną?

Tego typu używki mają kilka cech wyróżniających je na tle innych używek. Wśród nich warto wskazać przede wszystkim na:

  • Dyskretne użytkowanie – nie ma potrzeby palenia czy waporyzowania wyrobów, ponieważ woreczki są wkładane do ust i przytrzymywane tam na czas ich działania,

  • Brak osadu na zębach – tym różnią się woreczki nikotynowe od snus, ponieważ nie zawierają one w składzie tytoniu powodującego powstanie ciemnych osadów nazębnych,

  • Różne ilości nikotyny – można dobrać je do własnych preferencji i stopniowo zmniejszać ilość nikotyny, gdy planuje się wyjść z uzależnienia,

  • Wiele smaków i zapachów – dzięki nim korzystanie z woreczków jest bardzo wygodne i przyjemne.

  • Przystępne ceny – obecnie woreczki nikotynowe dostępne są na polskim rynku również w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego można kupić je bez ponoszenia wysokich kosztów.

Dodaj komentarz